MojAndroid

Na niekoľko dní som si okolie svojho monitoru skrášlil reproduktormi spoločnosti Creative. Konkrétne ide o model Creative T50 Wireless, ktorý patrí do vyššej triedy reproduktorov na trhu. Silnou stránkou tohto príslušenstva nie je iba zvuk, ale aj rozšírené možnosti pripojenia. O nich, ako aj o ďalších vlastnostiach týchto reproduktorov, vám ale niečo napíšem v samostatných kapitolách.

creative-t50-wireless-1

KONŠTRUKCIA

Rozmerovo patria reproduktory Creative T50 Wireless medzi väčšie, no vo svojej cenovej kategórii bojujú aj s rozmernejšími súpermi. Rozmery oboch reproduktorov predstavujú 316 x 91 x 186 mm, pričom celková hmotnosť oboch reproduktorov spolu je 3,1 kg. Pravý reproduktor ponúka ovládacie prvky, konkrétne menič úrovne basov, výšok a hlasitosti, pričom sa tu nachádza aj tlačidlo vypnutia, aktivácie pripojenia Bluetooth aj otvor na pripojenie slúchadiel. Ďalší 3,5 mm audio jack nájdeme aj v zadnej časti zariadenia, pričom tento slúži ako zvukový vstup. Reproduktory sú spojené približne 1,5 metrovým káblom, pričom ich môžete od zásuvky umiestniť až do vzdialenosti 3,3 metra (taký dlhý je kábel napájania).

creative-t50-wireless-3

Celkovo pôsobí dizajn reproduktorov moderne, pričom ich otvorená konštrukcia s odhalenými meničmi dodáva reproduktorom dávku netradičnosti. Pozor však na mechanické poškodenie pri prenášaní alebo pri priamom kontakte s meničmi. Reproduktory sú umiestnené v trojiciach v systéme MTM -> stredy – výšky – stredy, pričom sa o basovú zložku stará výduch v hornej časti, ktorý sa odborne nazýva BasXPort. Hoci reproduktory neponúkajú samostatný basový reproduktor, nízke zložky zvuku sú dostatočne masívne.

creative-t50-wireless-4

Ako ste si na fotografiách mohli všimnúť, reproduktory stoja na vlastných podstavcoch a sú vhodné ako doplnok k monitoru počítača či k televízoru. Hoci je ich konštrukcia vyrobená z plastu, nemáte z nich pocit lacného materiálu, ba naopak, keď si reproduktory vyčistíte a vyleštíte, vyzerajú naozaj prémiovo. Lesklý plast v prednej časti sa ale ľahko poškriabe.

Creative-T50-AnschlüsseKONEKTIVITA

Ako som už v úvode spomínal, reproduktorom Creative T50 Wireless nerobí konektivita vôbec problém. Okrem klasického káblového pripojenia cez 3,5 mm jack je dostupný aj Bluetooth 3.0 s podporou profilu A2DP a kodekov aptX a SBC, pričom vás určite poteší aj možnosť párovania cez NFC. To sa nachádza v hornej časti pravého reproduktora a na spárovanie reproduktoru s vašim mobilom či tabletom nebudete potrebovať okrem dotyku žiadne iné nastavenia. V balení sa okrem audio kábla (3,5 mm – 3,5 mm jack) nachádza aj redukcia z RCA na 3,5 mm, čo vám uľahčí pripojenie ďalších zariadení.

Čo sa latencie a kvality zvuku pri prehrávaní cez Bluetooth týka, tie boli na výbornej úrovni. Reproduktory sme testovali s niekoľkými smartfónmi aj počítačmi, pričom sme takmer všade dosiahli rovnaký výsledok. Vďaka rýchlej odozve a podpore rôznych typov pripojenia sú tak tieto reproduktory vhodným doplnkom pri pozeraní filmu aj pri hlasnom prehrávaní hudby.

a5_101KVALITA REPRODUKCIE

Hoci v reproduktoroch Creative T50 Wireless chýba samostatný basový reproduktor, všetky zvukové zložky prejavu sú harmonicky vyvážené a žiadna z nich “neprebíja” ostatné. V dostačujúcej miere sa v hudbe nachádza aj basová zložka, pričom rovnaké zastúpenie basov, stredov a výšok budete počuť aj pri vyšších hlasitostiach, čo je pre reproduktory tejto veľkosti veľké plus. Hlasitosť reproduktorov Creative T50 Wireless dosahuje takú úroveň, že s nimi ozvučíte aj párty v exteriéri, pričom si pri nižších hlasitostiach užijete hudbu vo vysokej kvalite aj doma. Vysoká kvalita reprodukcie sa ale odrazila v cene týchto reproduktorov.

HODNOTENIE | Creative T50 Wireless

Reproduktory Creative T50 Wireless budú na Slovensku dostupné koncom októbra alebo začiatkom novembra za odporúčanú maloobchodnú cenu 200 EUR. Tú síce určite podlezú niektoré z internetových obchodov, no aj tak pôjde o pomerne vysokú sumu, za ktorú budú tieto reproduktory dostupné. V tejto cenovej kategórii si môžete kúpiť už kvalitnejší systém 5.1, prípadne väčšie reproduktory s lepším výkonom. Ak ale hľadáte kompromis v podobe menších reprákov s naozaj kvalitným zvukom a bohatými možnosťami pripojenia, tak môžu byť Creative T50 Wireless tou správnou voľbou.

creative-t50-wireless-2

Plusy

+ kvalita reprodukcie

+ možnosti pripojenia

+ dizajn

Mínusy

– otvorené meniče

– povrch náchylný na poškriabanie

– vyššia cena

Za zapožičanie reproduktorov ďakujeme spoločnosti Creative. 

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+