MojAndroid

Je štýlový a nezaberie vám veľa miesta. Zmestí sa pod váš monitor alebo televízor a okrem neho už na ozvučenie svojej miestnosti nebudete potrebovať nič iné. Reč je o soundbare Creative Sound BlasterX Katana. Ten je ideálnym riešením vášho ozvučenia, ktoré nadchne aj náročnejšieho poslucháča hudby alebo náruživého hráča počítačových hier.

Perfektný zvuk z jedného zariadenia

Creative Sound BlasterX Katana zaručuje priestorový zvuk vysokej kvality vďaka podlhovastému soundbaru, ktorý dopĺňa samostatný subwoofer pre silné basy. Celkovo má zvuk na starosti 5 reproduktorov – dva 1,3″ výškové, dva 2,5″ meniče stredných tónov a spomínaný subwoofer. Všetky reproduktory poháňajú 3 pokročilé zosilňovače, ktoré z tejto sústavy dokážu vytlačiť zvuk o sile až 75RMS/150W (peak). Všetko kontroluje inteligentný Digital Signal Processor (DSP).

Creative-sound-blasterx-katana

O tom, že na svoje si v tomto prípade prídu aj ozajstní fajnšmekri hudby, svedčí podpora pre 24-bit high-resolution audio, ktoré vám umožní prehrať bezstratové formáty hudby v najvyššej kvalite. Samozrejmosťou je aj podpora pre priestorový zvuk Dolby Digital, ktorá dokáže virtuálne nahradiť sústavu reproduktorov 7.1 (pri pripojení cez USB). Nás teší aj prítomnosť šikovného ovládača, ktorým môžete Katanu ovládať aj na diaľku.

Množstvo typov pripojení a farebné LED diódy

Špecifikom tejto zvukovej sústavy sú aj farebné LED diódy, ktorých je na tele soundbaru až 49. Môžete si pomocou nich navodiť k hudbe tú správnu atmosféru, prípadne si osvietiť váš stôl počas hrania obľúbenej hry. Na výber máte pritom hneď z niekoľkých typov pripojení – optický vstup, AUX vstup, USB, PC audio či Bluetooth 4.2. Áno, ku Creative Sound BlasterX Katana sa môžete pripojiť aj zo svojho notebooku alebo smartfónu a vychutnať si plný potenciál týchto reproduktorov.

Fanúšikov hier tiež poteší možnosť pripojiť ku Creative Sound BlasterX Katana ich obľúbenú hernú konzolu. Pri pripojení so Sony PS4, PS4 Pro a PS4 Slim dokonca Creative zaručuje špeciálny režim zvuku Crystal Clear USB Audio pre zvýraznenie detailov priamo z hry. Výhodou je tiež možnosť prehrať hudbu zo vstavaného prehrávača. Stačí, aby ste do Katany vložili USB alebo externý disk s vašimi obľúbenými skladbami. Ak chcete hudbu počuť len vy, nemusíte prepájať zvukové káble z jedného zariadenia do druhého. Priamo do Katany môžete vložiť aj svoje slúchadlá a užiť si tak svoju obľúbenú hru aj vtedy, keď ostatní už spia.

A koľko stojí Creative Sound BlasterX Katana? Tento komplexný audio systém pre fanúšikov kvalitného zvuku môže byť váš už za približne 299 EUR. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.

4.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+