MojAndroid

Spoločnosť Creative na IFA 2013 v Berlíne predstavila trojicu nových slúchadiel z najvyššieho modelového radu Aurvana. Novou vlajkovou loďou medzi slúchadlami Creative sa stal model Aurvana Platinum, okrem neho spoločnosť predstavila tiež slúchadlá Aurvana Gold a druhú generáciu populárnych slúchadiel Aurvana Live!2. Okrem elegantného dizajnu je pre tieto slúchadlá typických niekoľko ďalších inovácií a prémiových funkcií.

Listening music

Prvou z noviniek je funkcia ShareMe. Tá umožní zdieľať hudbu z jedného inteligentného zariadenia cez Bluetooth zároveň na dve bezdrôtové náhlavné súpravy Creative Aurvana novej generácie. V páre si tak môžete vychutnať svoj obľúbený seriál, film alebo hudobný album, či ste doma alebo práve cestujete. Slúchadlá Creative Aurvana Platinum a Aurvana Gold obsahujú ďalšie taktiež nové funkcie ako je Tap & Play cez NFC pripojenie, režim aktívneho rušenia okolitého hluku (ANC), Creative Multipoint pripojenie (pre súčasné pripojenie k dvom inteligentným zariadeniam, napríklad k smartfónu a tabletu) a podporu pre pokročilé Bluetooth kodeky, čo z nich robí (funkciami) najlepšie vybavené slúchadlá na našom trhu.

Keď sme prvý krát predstavili rad slúchadiel Aurvana, zamerali sme sa na to, aby naše slúchadlá poskytovali čo najpravdivejší audiofilný zvuk s jeho minimálnym spracovaním, aby užívatelia mohli počuť presne to, čo bolo nahrané v štúdiu. Pokračujeme v tomto dedičstve aj v našej novej zostave Aurvana, ale posunuli sme sa o kúsok ďalej, tak že sme využili celý rad prevratných technológií, ktoré robia túto značku tak obľúbenou medzi audiofilmi a nadšencami techniky. Sme veľmi radi, že môžeme predstaviť tieto nové výtvory, ktoré integrujú v sebe obe najlepšie technológie dneška a zajtrajška,” povedal Mac Aw, Riaditeľ celosvetového marketingu spoločnosti Creative.

Creative Aurvana Platinum – Vlajková loď z radu prémiových bezdrôtových slúchadiel s funkciou ANC

Nová vlajková loď z radu slúchadiel Aurvana, Aurvana Platinum,  predstavuje najbohatšie slúchadlá nabité funkciami z radu Aurvana a pravdepodobne aj medzi inými slúchadlami na trhu. Výkonné a precízne 50mm meniče ponúkajú ohromujúce basy, výšky a pozoruhodne jasné a čisté vokály, zatiaľ čo prémiová pamäťová pena náušníkov umožní poslucháčovi tešiť sa na hudobný pôžitok.
Ponorený do technológií s 3-režimovým aktívnym rušením okolitého hluku (ANC) , Bluetooth technológiou s podporou pre aptX a AAC HD kodeky sú slúchadlá Aurvana Platinum ideálnym spoločníkom na cesty pre tých, čo požadujú len to najlepšie. Funkcia 3-režimového aktívneho rušenia okolitého hluku (ANC) v slúchadlách Aurvana Platinum využíva technológiu redukcie okolitého šumu ovládaním vpred a vzad so štyrmi špecializovanými mikrofónmi k zníženiu hluku z okolitého prostredia až o 90% a navyše ponúka na výber možnosť nastavenia optimálneho režimu: lietadlo, vonkajšie a vnútorné použitie.

Product_Aurvana Platinum_Left

Lifestyle_Aurvana Platinum_Mood Lifestyle_Aurvana Platinum_Guy

Kľúčové vlastnosti slúchadiel Creative Aurvana Platinum

 • Tap & Play NFC technológia a bezdrôtové pripojenie Bluetooth 3.0
 • Funkcia pokrokového aktívneho potlačenia šumu (ANC) znižuje hluk okolia až o 90% pomocou štyroch mikrofónov
 • Troj-režimová ANC funkcia ponúka optimalizované nastavenie pre lietadlá, vonkajšie a vnútorné použitie
 • Precízne 50mm neodymové meniče štúdiovej kvality
 • Pripojenie Multipoint – párovanie a pripojenie k dvom bezdrôtovým zariadeniam súčasne
 • Creative ShareMe umožňuje bezdrôtové zdieľanie zvuku s inými bezdrôtovými slúchadlami s povolenou funckiou ShareMe z jedného bezdrôtového zariadenia
 • ClearSpeech funkcia pre lepšie hlasové hovory
 • HD Voice-ready – poskytuje konverzáciu ako naživo
 • Ergonomický dizajn náušníkov s pohodlným posltrovaním a pamäťovou penou
 • Rozsiahla vysoko kvalitná bezdrôtová podpora audio kodekov: aptX®, AAC a FastStream
 • Hlasové upozornenia pre pripojenie a stav úrovne nabitia batérie
 • Fungujú aj keď je akumulátor vybitý, vďaka priloženému zvukovému káblu
 • Balenie obsahuje odolné cestovné púzdro, USB nabíjací kábel a adaptér do lietadla

Creative Aurvana Gold –najlepšie prémiové bezdrôtové slúchadlá s ANC vo svojej triede

Zamerané na náročných poslucháčov hudby, ktorí hľadajú vynikajúcu kvalitu zvuku, komfort a silný dizajn, vhodnými sú slúchadlá Creative Aurvana Gold, ktoré ponúkajú prostredníctvom svojich 40mm meničov vynikajúci zvukový výkon. Slúchadlá Aurvana Gold ponúkajú funkciu ako ShareMe, NFC technológiu a možnosti pokrokovej bezdrôtovej komunikácie cez Bluetooth, ale zároveň prináša funkciu Active Noise Cancellation – Aktívne potláčanie okolitého hluku až o 85% s dvomi mikrofónmi znižujúcimi hluk. Zabudovaný mikrofón v náhlavnej súprave umožňuje použitie pre telefonovanie bez toho, aby bolo ohrozené pohodlie pri nosení slúchadiel.

Product_Aurvana Gold_Left

Lifestyle_Aurvana Gold_Mood Listening music

Kľúčové vlastnosti slúchadiel Creative Aurvana Gold

 • Tap & Play NFC technológia a bezdrôtové pripojenie Bluetooth 3.0
 • Funkcia pokrokového aktívneho potlačenia šumu (ANC) znižuje hluk okolia až o 85% pomocou duálneho mikrofónu
 • Vynikajúco živo vyladené 40mm neodymové meniče
 • Pripojenie Multipoint – párovanie a pripojenie k dvom bezdrôtovým zariadeniam súčasne
 • Creative ShareMe umožňuje bezdrôtové zdieľanie zvuku s inými bezdrôtovými slúchadlami s povolenou funckiou ShareMe z jedného bezdrôtového zariadenia
 • ClearSpeech funkcia pre lepšie hlasové hovory
 • HD Voice-ready – poskytuje konverzáciu ako naživo
 • Ergonomický dizajn náušníkov s pohodlným posltrovaním a pamäťovou penou
 • Rozsiahla vysoko kvalitná bezdrôtová podpora audio kodekov: aptX®, AAC a FastStream
 • Hlasové upozornenia pre pripojenie a stav úrovne nabitia batérie
 • Fungujú aj keď je akumulátor vybitý, vďaka priloženému zvukovému káblu
 • Balenie obsahuje odolné cestovné púzdro, USB nabíjací kábel a adaptér do lietadla

Slúchadlá Creative Aurvana Live!2

Slúchadlá Creative Aurvana Live!2 sú vylepšenou verziou veľmi populárnych slúchadiel Aurvana Live!, ktoré vytvárajú kultové pokračovanie pre ich vynikajúci zvukový výkon, ktorý produkujú zo svojich vysokokvalitných meničov z bio-celulózy. Membrány z bio-celulózy sú ideálnym materiálom pre meniče slúchadiel, pretože poskytujú rovnakú rýchlosť zvuku ako z hliníka alebo titánu spolu s teplom a delikátnym zvukom papierovej membrány. Slúchadlá Aurvana Live!2  poskytujú prirodzený a verný zvukový zážitok podobný živým vystúpeniam vďaka svojim veľmi presným 40mm neodymovým magnetom s bio-celulóznou membránou meničov, ktoré poskytujú prísnejšie basové tóny a výnimočnú dynamiku zvuku. Prémiová jemná koža na náušníkoch a mostíku vám zabezpečí pohodlie aj pri dlhodobom nosení. V porovnaní so svojim predchodcom, slúchadlá Aurvana Live!2 sú vybavené zabudovaným mikrofónom pre hovory.

Style

Kľúčové vlastnosti slúchadiel Creative Aurvana Live!2

 • Presné 40mm neodymové meniče s bio-celulóznou membránou pre verné a dynamické prehrávanie zvuku
 • Prémiové jemné koženkové náušníky poskytujú excelentnú ochranu pred okolitým hlukom a zároveň ponúkajú bezkonkurenčný komfort
 • Ľahké dizajnové náušníky s mostíkom z kovovej zliatiny pre vyššiu odolnosť
 • Balenie obsahuje odnímateľný zvukový kábel s povrchovou úpravou proti zamotaniu sa, so zabudovaným mikrofónom a ovládaním hlasitosti na kábli
 • Skladateľné náušníky pre jednoduchý prenos
 • K dispozícii v dvoch rôznych farbách – čierna s tmavo-chrómovými odleskami a čierna s tmavo-červenými-chrómovými odleskami

Cena a dostupnosť

Napriek širokej škále integrovaných pokročilých technologických prvkov, je nová rada slúchadiel Aurvana cenovo konkurencieschopná za nasledujúce odporúčané maloobchodné ceny. Ich dostupnosť je plánovaná na október 2013 na creative.com a k dispozícii budú aj u vybraných predajcov.

Slúchadlá Creative Aurvana Platinum – 299,99 €

Slúchadlá Creative Aurvana Gold – 199,99€

Slúchadlá Creative Aurvana Live!2 – 129,99€

Zdroj: tlačová správa

12.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+