MojAndroid

Vždy, keď testujeme v našej redakcii zaujímavé príslušenstvo, tak sa tešíme. Dnes totižto na trhu existuje príslušenstvo pre smartfóny od výmyslu sveta a nie každé za to naozaj stojí. Bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Sports si ale rozhodne zaslúžia vašu pozornosť.

Náš tip
Creative Flex: Štýlové slúchadlá pre študentov a tých, čo veľa cestujú | RECENZIA

Jednoduché balenie s praktickým puzdrom

Creative ešte minulý rok prezentoval svoju snahu o vytvorenie pútavých balení svojich produktov. Základom je to, aby bolo možné samotný produkt vidieť už na prvý pohľad. Okrem toho sa ale produkty Creative môžu pýšiť aj obsahom daného balenia. V prípade Creative Outlier Sports obsahovalo balenie okrem samotných slúchadiel aj náhradné štuple a “rohy” do uší. Praktickým je aj tvrdené vodeodolné puzdro, kde sa okrem slúchadiel zmestí aj krátky nabíjací microUSB kábel, ktorý výrobca priložil k slúchadlám.

creative-outlier-sport-9

Hravé farby a kvalitné materiály

Konštrukcia slúchadiel je niečo, za čo si od nás výrobca naozaj zaslúži pochvalu. Slúchadlá sa predávajú vo viacerých farebných prevedeniach a my sme na test získali oranžovú verziu. Obe slúchadlá spája plochý kábel s pogumovaným povrchom, ktorý obsahuje aj ovládací prvok s 3 tlačidlami, mikrofónom a malou LED diódou. Celá konštrukcia slúchadiel je vyrobená z naozaj kvalitných materiálov a je odolná voči potu. Aby ste so slúchadlami mohli športovať.

creative-outlier-sport-1

O to, aby vám slúchadlá, napríklad počas behu, nevypadli z ucha, slúžia malé “rohy”. Tie, spolu s ideálnou veľkosťou štupľov, zaručujú, že sa slúchadlá počas športovania nikde nepohnú a dobre tesnia. Niekedy až moc dobre. Ak s nimi budete bežať po ulici, dávajte si pozor na okoloidúce automobily, motorky a bicykle. Cez slúchadlá Outlier Sports ich totižto nemusíte počuť. :-)

creative-outlier-sport-3

Samotné slúchadlá sú vyrobené z pogumovaného plastu a sú rovnako odolné voči vlhkosti. Neskúšajte ich ale ponoriť do vody. Ochranu pred vlhkosťou zaručuje certifikát IPX4. Celé slúchadlá navyše vážia len 15 gramov, a tak často aj zabudnete na to, že ich nosíte na krku.

Zvuk, ktorý ohromí a výdrž, ktorá vás prekvapí

Počas nášho testovania sme so slúchadlami Creative Oultier Sports počúvali naozaj rôzne typy hudby, telefonovali a využívali ich každý deň. Okrem toho, že majú trochu výraznejšiu basovú zložku musíme povedať, že ich zvukový výstup je naozaj kvalitný, sýty a ulahodí 99% používateľov, ktorí si tieto slúchadlá kúpia. Výhodou je pripojenie cez Bluetooth novšej generácie, ktorý zaručuje rýchly prenos zvuku medzi zariadením a slúchadlami.

creative-outlier-sport-10

V malých štupľoch týchto slúchadiel sa nachádza 6 mm neodymiový magnet, ktorý dokáže generovať zvuk v rozsahu 20 Hz až 20 kHz. Viacsmerový mikrofón na ovládači slúchadiel ponúka rozsah 100 Hz až 10 kHz a počas, toho, ako sme so slúchadlami telefonovali, sme s ním ani raz nemali problém. Tlačidlá na ovládači umožňujú okrem zmeny hlasitosti, prepínania a pozastavovania skladieb aj prijať alebo ukončiť hovor, či vypnúť počas hovoru mikrofón. Ovládanie slúchadiel je naozaj jednoduché a intuitívne.

creative-outlier-sport-2

Ďalšou výhodou slúchadiel Creative Outlier Sports je výdrž ich batérie. Tá na jedno nabitie vydrží prehrávať hudbu aj viac ako 11 hodín, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži. Slúchadlá sme používali pripojené na notebook aj smartfón a ich výdrž nás naozaj zaujala. Dlho netrvalo ani ich nabitie, ktoré sa vykonáva cez microUSB konektor v bočnej časti ovládacieho prvku. Nám trvalo menej ako 30 minút.

Hodnotenie | Creative Outlier Sports

So slúchadlami Creative Outlier Sports sme boli naozaj veľmi spokojní. Majú výbornú konštrukciu, bezproblémové pripojenie a batériu s dlhou výdržou. Treba priznať, že sa hodia skôr športovcom, čo napovedá už aj ich názov, no bez výčitiek ich môžu používať aj bežní používatelia, ktorí veľa cestujú alebo len nenávidia káblové slúchadlá. Cena, za ktorú si tieto bezdrôtové slúchadlá kúpite v slovenských e-shopoch, začína na približne 50 eurách. Dovolíme si však tvrdiť, že tieto slúchadlá sú takejto ceny naozaj hodné.

creative-outlier-sport-5

Plusy

  • kvalitné konštrukcia
  • dlhá výdrž batérie
  • zvukový prednes

Mínusy

  • vyššia cena, ktorej sú však tieto slúchadlá hodné
  • výstrednejšie farby kábla

Slúchadlá na test zapožičala spoločnosť Creative.

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+