MojAndroid

Spoločnosť Creative tento predstavila na výstave IFA 2016 v nemeckom Berlíne niekoľko naozaj zaujímavých produktov. Ide napríklad o reproduktor Creative iRoar Go, či štýlové mostové slúchadlá Creative Flex, ktoré sa dostali aj do našej redakcie. Vyskúšali sme ich a musíme povedať, že za cenu začínajúcu na sume 23 EUR ide o naozaj zaujímavý produkt.

Konštrukcia a kvalita spracovania

Slúchadlá Creative Flex ponúkajú skladateľnú mostovú konštrukciu, vďaka ktorej sú ľahko prenosné a v batohu alebo vo vrecku bundy vám nezaberú veľa miesta. Vyrobené sú z plastu, ktorý je však tuhý a pekne drží všetky časti konštrukcie pokope. Samozrejme, od slúchadiel v tejto cenovej relácii nemôžete očakávať zázraky.

creative-flex-sluchadla-recenzia-6

Balenie je strohé a okrem slúchadiel obsahuje, informačný letáčik, záručný list a niekoľko farebných pásikov, ktorými si môžete decentne upraviť vzhľad slúchadiel. Náušníky sú stredne veľké a celé ucho obopnú len v prípade, že máte menšie uši. To pre niekoho môže byť problém. Po niekoľkých hodinách totižto môžete cítiť ich tlak na uchu. Ich polstrovanie je ale dostatočne mäkké a kvalitné.

creative-flex-sluchadla-recenzia-4

Hudobný prednes

Slúchadlá Creative Flex ponúkajú rozsah 20 Hz až 22 Khz a o reprodukciu zvuku sa stará 32 mm neodymový magnet. Ten si svoju prácu odvádza dobre, no všetko má svoje hranice. Zvuk slúchadiel Creative Flex možno označiť za nadpriemerný, no rozhodne neočarí náročnejšieho poslucháča. Mierne zvýraznené basy a tradične priemerné výšky a stredy sú však postačujúce pre počúvanie hudby aj hranie hier počas cestovania alebo na doma.

creative-flex-sluchadla-recenzia-2

1,2 metrový kábel obsahuje okrem mikrofónu pre vybavenie hovorov aj tlačidlo, ktorým môžete ovládať pozastavenie a spustenie hudby alebo prepínanie skladieb. Celkovo slúchadlá vážia iba 136 gramov, čo rozhodne oceníte, ak ich budete častejšie prenášať.

creative-flex-sluchadla-recenzia-1

Hodnotenie | Creative Flex

Creative má vo svojom portfóliu slúchadlá určené pre hudobných fajnšmekrov za niekoľko stoviek eur, no uvedomuje si, že na trhu sa nachádzajú aj menej nároční používatelia, ktorí sa pozerajú najmä na dizajn a cenu slúchadiel. Presne pre nich je určený model slúchadiel Creative Flex, ktorý ponúka vyvážený výkon za rozumnú cenu. Mikrofón a tlačidlo ovládania na kábli sú v tomto prípade vítaným bonusom k inak dizajnovo naozaj zaujímavým slúchadlám.

creative-flex-sluchadla-recenzia-3

Plusy

  • hoci je konštrukcia z plastu, je pevná,
  • cena,
  • dizajn,
  • prítomnosť mikrofónu a tlačidla ovládania priamo na kábli.

Mínusy

  • len priemerný zvukový výstup,
  • po dlhšom nosení vás môžu tlačiť náušníky.

Slúchadlá na test zapožičala spoločnosť Creative. 

30.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+