MojAndroid

Dnes vám predstavím hru, ktorá je momentálne číslo 1 medzi snowboardovými hrami pre mobily v USA, a len na Androide ju už hrá vyše 5 miliónov hráčov. U mňa osobne vystriedala Angry Birds krátko po vianočnom ošiali s novými levelmi. Hra má intuitívne ovládanie, veľa zaujímavých levelov a možností nastavenia vašej postavičky. Tvorcom hry je Ezone.com.

Hlavným cieľom hry je prejsť všetkých 30 úrovní a nazbierať pritom čo najviac bodov. V každej úrovni musíte splniť určitý cieľ ako napríklad:

  • zraziť 15 snehuliakov
  • preskočiť cez 10 kruhov
  • pozbierať 5 písmenok
  • či prejsť cez 20 slalomových bránok

Na splnenie tohto cieľa máte vymedzený určitý čas, po jeho uplynutí začínate od začiatku levelu. Podľa počtu dosiahnutých bodov dostanete za level 1,2 alebo 3 hviezdičky a odblokuje sa ďalšia úroveň.

Ovládanie hry je veľmi intuitívne, za pár minút si určite zvyknete – na získanie dostatočnej presnosti bude treba aj pár dní. Nakláňaním telefónu do strán pohybujete svojim snowboarďákom do strán, no okrem toho je dispozícii ďalšie ovládanie v podobe dvoch kruhov v pravom a ľavom dolnom rohu displeja. Pravý kruh plní dve funkcie. Podržte ho pred skákaciou rampou a váš pretekár sa prikrčí a pripraví na výskok. Tesne pod odraze ho pustite a on vyskočí vyššie. Okrem toho sa pravý kruh rozdelí na 4 časti, a zobrazí sa aj kruh vľavo, tiež rozdelený na 4 časti.

Každému dieliku v pravom kruhu je priradená špeciálna póza, ktorú si môžete nastaviť cez menu (viď nižšie). Dieliky v ľavom kruhu donútia pretekára, aby sa točil vo vzduchu dopredu, dozadu, či do strán. Najlepšie je obidva kruhy skombinovať, lebo sa vám násobia body za skok (tzv. kombo). Je však dosť ťažké popri tom nenaraziť do stromov a dopadnúť na rovné nohy.

Za nazbierané body si môžete vylepšovať svoju postavičku (Bonus Items v hlavnom menu). K dispozícii máte:

  • 13 rôznych postavičiek (Dudes)
  • 13 rôznych snowboardov (Boards); jeden pre každú postavičku
  • 16 rôznych pozícií

Na odblokovanie niektorých musíte nazbierať 3 hviezdičky vo všetkých leveloch.

Aplikácia potrebuje minimálne Android 2.1 a je dosť náročná na grafiku, takže je dosť možné, že na menej výkonných telefónoch nepôjde spustiť. Ja som ju hral na Nexus One a išla bez problémov. Len po jednej aktualizácii sa mi stalo, že mi aplikácia vypísala niečo ako “Your hardware is not supported.” (v preklade “Vaše zariadenie nie je podporované.”). Vyskúšajte a dajte vedieť v komentároch.

Hra je zadarmo, ak ste ochotní zniesť kontextové reklamy v pravom hornom rohu obrazovky. Najnovšia verzia je 1.3, jej veľkosť je 9.43 MB, ale dá sa presunúť na SD kartu. Aplikácie si nainštalujete buď naskenovaním QR kóde cez Google Goggles alebo kliknutím na jeden z odkazov nižšie.

Android Market | AppBrain

18.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+