MojAndroid

Aplikácia Cortana pre Android je v týchto dňoch aktualizovaná na novú verziu v2.5. Tá okrem iného prináša aj podporu pre nové funkcie na zamknutej obrazovke, vďaka čomu bude aplikácia ešte využiteľnejšia.

Funkciu je potrebné aktivovať v nastaveniach aplikácie Cortana. Ak tak ale spravíte, na zamknutej obrazovke by sa malo objaviť plávajúce tlačidlo Cortana, prostredníctvom ktorého je možné priamo zo zamknutej obrazovky spustiť hlasového asistenta od Microsoftu.

Cortana Zamknuta obrazovka

Následne už budete prenesení priamo do aplikácie, kde budete vidieť všetky pre vás prispôsobené informácie. Tu už môžete využívať aj hlasové funkcie asistenta, čo zatiaľ nie je možné robiť na zamknutej obrazovke.

Aktualizácia s novou funkciou je uvoľňovaná postupne, a tak je možné, že vy ju ešte neuvidíte. Zmeniť by sa to ale malo už v priebehu najbližších dní. Ak patríte medzi fanúšikov tohto hlasového asistenta, teraz ho môžete využívať ešte jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.10.2.2135-enus-release
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police via Android Authority

4.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+