MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sa na internete objavilo video demonštrujúce odolnosť ochranného skla na smartfóne Samsung Galaxy Note 7. YouTuber JerryRigEveryhing v ňom testoval odolnosť ochranného skla Corning Gorilla Glass 5 voči poškriabaniu rôznymi materiálmi. Tie boli odstupňované podľa Mohsovej stupnici tvrdosti. Zatiaľ, čo na iných zariadeniach sa displej poškrabe niekde na úrovni 5 až 6, v tomto prípade to bolo už pri tretej úrovni.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Testujeme, pýtajte sa! + VIDEO

Podľa slov autora videa sa tak displej poškrabe akýmkoľvek materiálom, ktorý je tvrdší ako plast. Takúto tvrdosť skutočne nie je ťažké dosiahnuť a na videu je jasne vidieť, aké stopy zanechajú materiály ďalších úrovní tvrdosti.

Na celý incident teraz odpovedali predstavitelia spoločnosti Corning. Ochranné sklo Gorilla Glass 5, ktoré je použité na novom Note 7 ako vôbec prvom smartfóne na svete, totiž malo byť výrazne lepšie ako v súčasnosti používané sklo Gorilla Glass 4. Podľa predstaviteľov test nie je legitímny, pretože nebol vytvorený v kontrolovaných podmienkach. Napríklad nebol regulovaný tlak, akým autor videa škrabal sklo. Ďalším dôvodom má byť aj fakt, že pri mäkších materiáloch sa môžu odlupovať kúsky tohto materiálu a zostávať na skle, čo môže vyzerať ako poškriabanie. Aj na videu je ale vidieť, že autor po prevedení testu displej utrel handričkou a škrabance naďalej ostali viditeľné.

Náš tip
Note 7 vs kladivo, voda, nôž a betón. Pozrite si extrémny test na 4 videách

Predstaviteľ Corning tiež povedal, že v spoločnosti tiež robili testy v laboratórnych podmienkach, kde dokázali, že sklo Gorilla Glass 5 je tvrdšie ako v predchádzajúcej generácii. Výsledky ale vidíte sami a je otázne, ako sa celá kauza vyvinie. V každom prípade, ak sa chcete stať majiteľom nového smartfónu Samsung Galaxy Note 7, určite vám odporúčame použiť ochranné sklo alebo fóliu.

Zdroj: Android Authority

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+