MojAndroid

Displej – iba priemerný

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Coolpad Torino S ponúka 4,7″ IPS LCD displej s rozlíšením 720 x 1280 pixelov. Pri takto malej obrazovke nie je rozlíšenie vôbec žiadnym problémom. Hustota pixelov je na úrovni 312 ppi a aj menší text je pomerne dobre čitateľný. Coolpad to využil a v systéme často narazíte na skutočne drobný text. Týka sa to napríklad popisov ikon na domovskej obrazovke, widgetu hodín s kalendárom a počasím, ale notifikačnej lišty. Ak máte problémy s očami, možno si budete musieť v nastaveniach zmeniť veľkosť písma.

Coolpad Torino S-7_výsledok

Hoci s rozlíšením a čitateľnosťou displeja sme spokojní, horšie je to už s farebnou reprodukciou. Tu vidíme výrazné nedostatky. Biela farba je výrazne modrastá a chladný odtieň sme si všimli aj pri ďalších farbách.Maximálny jas je pomerne nízky a práca s telefónom na priamom slnku bude tiež značne skomplikovaná. Pozorovacie uhly na tom nie sú najhoršie a displej tu ťaží z výrobnej technológie, vďaka ktorej s týmto aspektom nebudete mať veľký problém. Všeobecne ale platí, že displej nijako nevyčnieva z radu a ide hoci je dostatočne jemný, ostatnými vlastnosťami určite neočarí.

Výkon a pamäť – žiadne zázraky nečakajte

Coolpad Torino S prichádza s procesorom Snapdragon 410, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 2 GB a vnútorná pamäť má kapacitu 16 GB, no je možné ju microSD kartami rozšíriť o ďalších 32 GB. Takáto kombinácia znamená, že telefón bude fungovať dobre pri práci s jednoduchými aplikáciami a problém nie je ani s multitaksingom. Horšie je to pri náročnejších operáciách, akými sú napríklad simultánna inštalácia aplikácií na pozadí a ďalšia práca s inou aplikáciou. Vtedy spozorujete výrazné spomalenie systému a sekanie.

Pri bežnom používaní ale nič také neuvidíte. Telefón si poradí aj s náročnejšími aplikáciami, no nemôžete ich mať spustených na pozadí príliš veľa. Klasické aplikácie však telefónu nebudú robiť žiadne problémy a zahráte si dokonca aj stredne náročnú hru. Tomu pomáha aj fakt, že telefón má iba HD rozlíšenie a nemusí tak spracovávať také veľké množstvo pixelov.

Vnútorná pamäť na úrovni 16 GB je ešte stále pri mnohých zariadeniach štandardom a inak to nie je ani v prípade smartfónu Coolpad Torino S. Síce tu nájdete aj slot na pamäťovú kartu, no v tomto prípade je možné použiť iba kartu s maximálnou kapacitou 32 GB. To je pomerne málo, no znovu platí, že pre väčšinu používateľov bude kombinácia 16 GB vnútornej pamäte a 32 GB karty bohato dostačujúca. Celkovo tak výbava telefónu zodpovedala našim očakávaniam.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+