MojAndroid

Spoločnosť Coolpad prišla na náš trh pomerne nečakane a začala ponúkať veľmi zaujímavé zariadenia. Tie sa vo väčšine prípadov radia svojou výbavou skôr k nižšej kategórii, no svojim spracovaním patria často k tomu najlepšiemu na trhu. To je zaujímavý kompromis pre tých používateľov, ktorí nepotrebujú najlepšie špecifikácie a skôr im záleží na vzhľade zariadení. Nový Coolpad Torino S poteší okrem pekného spracovania aj veľmi atraktívnou cenou.

Balenie – základ s príjemným prekvapením

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Coolpa Torino S nám bol doručený v elegantnej škatuli s minimálnymi grafickými úpravami. Na vrchu nájdeme samotný telefón, ku ktorému je pribalený aj ochranný silikónový kryt. Okrem toho nájdeme v balení ďalšie štandardné príslušenstvo – prekvapivo hlasné štuplíkové slúchadlá, microUSB kábel a nabíjací adaptér s výstupom 1 A. V balení tiež nechýba nástroj na výber zásuvky s kartami a aj potrebná dokumentácia. Hoci nejde o najbohatšie balenie, stále poteší aspoň bonus v podobe ochranného obalu, ktorý môžete použiť ihneď po prvom zapnutí telefónu.

Konštrukcia a dizajn – najväčšia prednosť

Hneď z úvodu povieme, že Coolpad Torino S sa možno nebude páčiť úplne každému. Je to malé zariadenie, má niektoré špecifické prvky a skutočne nemusí sadnúť všetkým. Nemožno mu ale uprieť kvalitu spracovania, ktorá je na výbornej úrovni a ktorou atakuje zariadenia s oveľa vyššou cenovkou, za akú sa v skutočnosti predáva.

Telefón má rozmery 139 x 67,8 x 7,9 mm a hmotnosť iba 120 gramov. Vďaka tomu ide o jedno z najmenších a najľahších zariadení, aké sa nám v poslednej dobe dostali do rúk. So 4,7″ displejom a kompaktným telom ide o ideálne zariadenie do menších ženských rúk, ale aj pre pánov, ktorí jednoducho preferujú menší telefón.

Coolpad Torino S_výsledok

Predná strana je veľmi jednoduchá. Pod displejom sa nachádza pomerne hrubá brada, ktorá ale neukrýva žiadne tlačidlá. Hore nájdeme reproduktor pre hlasové volania, potrebné senzory a prednú selfie kameru. Po bokoch zariadenia sa nachádza takmer neviditeľný rámik, ktorý si výrobca vynahradil pomerne slušným čiernym rámikom priamo okolo displeja. Ani pri zapnutom displeji ale nie je tento prvok veľmi rušivý, no vieme si predstaviť, že niektorým používateľom by to nepadlo zrovna do oka.

Coolpad Torino S-2_výsledok

Poteší aj odolné 2.5D zahnuté sklo, ktoré prechádza do hrán zariadenia. Vďaka tomuto prvku sa telefón veľmi dobre drží v ruke a získavate pritom pocit, že pracujete so skutočne luxusným zariadením. Zaoblené hrany telefónu ponúkajú všetky rozumne rozmiestnené štandardné ovládacie prvky. Napravo nájdeme dvojtlačidlo hlasitosti a tlačidlo napájania. Naľavo je umiestnená zásuvka pre microSD/SIM karty, dole nájdeme microUSB port a štrbinku mikrofónu a hore sa nachádza 3,5mm audio jack a IR vysielač.

Aj zadná strana pôsobí veľmi elegantne. Hore sa nachádza šošovka fotoaparátu s elegantným prstienkom okolo. Pod šošovkou nájdeme diódu LED blesku a ešte nižšie je umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Už takmer v strede sa nachádza logo výrobcu a v dolnej časti je umiestnený reproduktor pre multimédiá a certifikačné informácie.

Coolpad Torino S-10_výsledok

Skener odtlačkov je tiež dôležitou funkciou telefónu, pretože v tejto cenovej kategórii ide skutočne o raritu. Skener počas nášho testovania fungoval veľmi dobre a ani raz sme s ním nemali žiaden problém. Odblokovanie zariadenia bolo veľmi rýchle a spoľahlivosť bola na najvyššej možnej úrovni. Okrem toho, tento skener veľmi dobre vyzerá a dotvára tak štýlový vzhľad telefónu. Nastaviť si môžete rozpoznávanie hneď niekoľkých odtlačkov prstov a nechýbajú ani pokročilé funkcie pre ovládanie telefónu prostredníctvom skeneru, takže v tomto smere to výrobca zvládol skutočne na výbornú.

Telefónu po konštrukčnej či dizajnovej stránke nemáme čo vytknúť. Spracovaný je veľmi dobre a hoci zadný kryt je vyrobený z matného plastu, vôbec nám to neprekážalo. Na dotyk je veľmi príjemný a nezachytáva absolútne žiadne nečistoty či odtlačky prstov, čo veľmi chválime. Odtlačky a mastnotu nie je možné vidieť ani na displeji, čo je ďalší dôležitý bod. Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom ani nebudete cítiť, že telefón máte vo vrecku nohavíc. Platí to dvojnásobne najmä vtedy, ak ste zvyknutí na väčšie a ťažšie zariadenia a zrazu prejdete k tomuto kompaktnému telefónu. Spoločnosť Coolpad tak znovu potvrdila, že vie ako sa robia dobre spracované zariadenia za rozumnú cenu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+