MojAndroid

Konektivita – chýba NFC a niektoré LTE siete

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Telefón s cenovkou 150 EUR zrejme nemôže konkurovať najvýkonnejším zariadeniam na trhu ani po stránke konektivity. Hoci tu nájdeme všetko potrebné a dokonca aj niečo navyše, niektoré drobnosti tu chýbajú. Telefón sa bez problémov pripojí k sieťam GPRS, EDGE a HSPA. K dispozícii je aj LTE, no tu využijete iba siete 2100 MHz a 1800 MHz. To znamená, že podpora LTE nebude všade dokonalá, čo je prípad mnohých smartfónov z Číny. Zbytočne by ste tu hľadali aj NFC, no to je pri takto dostupných zariadeniach veľmi časté a výrobcovi to nevyčítame.

Samozrejmosťou je pripojenie Wi-Fi štandardu 802.11 b/g/n a aj Bluetooth v4.1 s podporou A2DP. Príjemným bonusom je infračervený port, vďaka ktorému môžete v kombinácii s predinštalovanou aplikáciou ovládať zariadenia vo vašej domácnosti. Telefón tiež podporuje dual-SIM pripojenie, pričom jeden zo SIM slotov slúži aj ako slot na microSD pamäťovú kartu. Telefón je tak pomerne slušne vybavený pre každodenné používanie bežného používateľa. V našom teste fungovali všetky formy pripojenia bez akýchkoľvek problémov a nezaznamenali sme žiadne výpadky signálu či pokles jeho kvality.

Fotoaparát – podľa očakávaní

Coolpad Torino S ponúka iba 8 MP hlavný fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Takáto zostava navráva, že telefón zrejme nebude ideálny na aktívne fotografovanie, no v teste nás úplne nesklamal. V dobrých svetelných podmienkach boli fotografie dostatočne ostré vzhľadom na ich rozlíšenie a ani farebné podanie na tom nebolo najhoršie. Fotoaparátu ale chýba stabilizácia obrazu, a tak akékoľvek zhoršenie svetelných podmienok bolo jasne cítiť. Buď sa ukázali neostré fotografie z dôvodu trasľavej ruky, alebo bolo ISO nastavené automaticky tak vysoko, že boli fotografie plné šumu.

Telefón tak určite nebude ideálny na fotografovanie v noci, aj keď mu nechýba LED blesk. Aj počas jasných letných dní môže mať telefón problém z vyvážením jasu a prepálené miesta na úplne bežnej fotografii nie sú vôbec ojedinelé. Fotografickí nadšenci si tu zrejme na svoje neprídu, no pre bežného používateľa ponúka fotoaparát dostatok funkcií aj možností.

Natočené video je podľa očakávania roztrasené, a to aj napriek tomu, že počas natáčania sme zväčša iba stáli na mieste. Inak ale na tom nie je najhoršie a počas dňa je možné natočiť použiteľné Full HD video. Predná kamera je na tom pomerne biedne, použiteľné fotografie znovu spravíte iba pri výbornom osvetlení, inak budú plné šumu tak, ako sme na to pri lacnejších zariadeniach zvyknutí. Coolpad Torino S sa ale ani netvári ako fotografický smartfón, a tak mu tieto nedostatky odpustíme. Pravda je taká, že v tejto cenovej kategórii sa na fotografovanie zväčša nekladie veľký dôraz a Torino S tu ani nemá veľkú konkurenciu. Keď si používateľ kupuje zariadenie s takto nízkou cenovkou, musí očakávať určité kompromisy a väčšina výrobcov ich pri najnižšej cenovej kategórii robí práve pri fotoaparátoch.

Coolpad Torino S-9_výsledok

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+