MojAndroid

Zaujímavou vlastnosťou Androidu 4.2 je rýchle nastavenie rôznych vlastností systému a nastavení priamo v notifikačnej lište. Aj keď Android 4.2 nie je vôbec rozšírený, túto vlastnosť si môžu vyskúšať všetci používatelia Android zariadení s Androidom 2.2 a vyšším vďaka aplikácii Control panel for Android od vývojára Apocalipsisx.

Notifikačná lišta a nastavenia v aplikácii poskytujú naozaj širokú škálu nastavení priamo z notifikačnej lišty. Medzi inými tu nájdete nastavenie mobilných dát, WiFi, Bluetooth, ale aj jas obrazovky či zvonenia. Celkovo je k dispozícii 16 kontrolných nastavení.

Niektoré nastavenia sa automaticky zapnú alebo vypnú, iné musíte nastaviť tak, že aplikácia vás dovedie priamo k nastaveniu v systéme. Nevýhodou aplikácie je, že neposkytuje širšie nastavenia a prispôsobenie možností pre používateľa. To však možno príde v ďalších aktualizáciách. Aplikácia Control panel for Android je dostupná v Google Play Store pre všetkých používateľov Androidu 2.2 a vyšším zadarmo.

Zdroj, foto: XDA Developers

12.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+