MojAndroid

McLaren F1 je jedným z najrýchlejších automobilov, ktoré sa vyrábali vo väčšom množstve. Ide o synonymum pre rýchlosť a športový vzhľad automobilu, ktorý si môžu dopriať skutočne iba niektorí ľudia na svete. Aj napriek tomu, že ide o super-športový automobil, prístup k jeho systému je obmedzený staručkým laptopom Compaq, bez ktorého by inžinieri v automobilke boli stratení.

Tieto staré počítače totiž obsahujú špeciálnu CA kartu, ktorá slúži ako rozhranie medzi softvérom počítača a automobilom. Bez tejto karty nie je možné pristúpiť k počítaču v automobile, a tak aj v takýchto športových modeloch stále využívajú tento archaický kúsok technológie, bez ktorého by sa mechanici a inžinieri v automobilke nezaobišli.

McLaren F1

Spoločnosť McLaren tak používa tieto počítače Compaq LTE 5280, ktoré by ale už chcela nahradiť modernejším rozhraním. K tomu by už bolo možné pristupovať z moderných počítačov, no toto riešenie je ešte iba vo vývoji a v súčasnosti je tak pre servis automobilu skutočne potrebné pripojenie k 20-ročnému počítaču.

Zdroj: Jalopnik via The Verge

4.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+