MojAndroid

Americká colná a pohraničná ochrana (CBP) sa v najnovšej tlačovej správe pochválila „pekným” úlovkom. Dňa 31. augusta zaistili falošné Apple AirPods, ktoré boli na ceste z newyorského medzinárodného letiska Johna F. Kennedyho do Nevady, píše Android Police.

Nižšie sú fotky zadržaného tovaru, ktoré CBP zverejnila na svojej oficiálnej stránke (bohužiaľ iba v takejto smutnej kvalite).

Ako môžete vidieť, v skutočnosti sú to však originálne Oneplus Buds. Podľa tlačovej správy zaistili 2 tisíc kusov v hodnote takmer 400-tisíc amerických dolárov. OnePlus Buds sa na oficiálnej stránke OnePlus predávajú za 79 amerických dolárov, takže ich reálna hodnota bola iba necelých 160-tisíc amerických dolárov.

„Zaistenie týchto falošných slúchadiel je priamym odrazom pozornosti a záväzku k úspechu, ktorý každodenne vykonávajú naši úradníci CBP,“ hrdo sa vyjadril riaditeľ Troy Miller.

Niektoré otázky však ostávajú nezodpovedané – ako napríklad prečo si niekto myslel, že sú to falošné Apple AirPods? Dnes už veľa bezdrôtových slúchadiel kopíruje ich dizajn, ale tieto sa žiadnym iným spôsobom nesnažia k Apple priblížiť. Už z výzoru krabice je jasné, že ide o originálny produkt značky OnePlus.

OnePlus sa k situácií zatiaľ vyjadril iba takto. Dúfajme, že pracovníci CBP mali iba zlý deň, a že takéto príhody sa už nebudú opakovať.

Náš tip
Xiaomi má patent na smartfón so vstavanými slúchadlami
15.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+