MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

2dipurswi sa pýta…

Dobrý deň, potrebujem helfnúť, nejde mi zvuk cez slúchadlá na telefóne Samsung Galaxy A3, včera všetko OK … Skúsil som aj iné slúchadlá a bezvýsledne, pričom na PC tieto slúchadlá fungujú…

Aplikácie, ktoré som skúšal sú rádio (telefón deteguje slúchadlá) a Messenger… Bohužiaľ, mňa počujú, ja nepočujem nič.

Za akúkoľvek radu, ďakujem!

Edit: Problém sa vyriešil sám :-) Neviem ako, ale už to ide… Divné, no.

Stačí udržiavať čistotu

Hoci sa to môže zdať ako zvláštna rada, naozaj to funguje. 3,5mm jack pre slúchadlá je veľmi jednoduchý konektor, ktorý spája slúchadlá s hardvérom zariadenia. Ide však v skutočnosti o dieru. V tej sa môže hromadiť množstvo nečistôt, často sú to kúsky látky z vrecka nohavíc alebo nejaký prach. Samozrejme, väčšinou tieto miniatúrne nečistoty z jacku vypadnú tak, ako sa doň dostali. Nie vždy je to ale tento prípad.

Aj nám v redakcii sa stalo, že sme zápasili s nevôľou 3,5mm jacku na smartfóne, pričom ho stačilo “vyšpárať”. Problémom je tiež to, že tieto nečistoty majú často mäkkú konzistenciu a pravidelným zasúvaním slúchadiel sa tieto nečistoty stláčajú na spodu konektoru. Ak sa tu nečistôt nahromadí viac, slúchadlá do otvoru jednoducho nezasuniete dostatočne tak, aby boli všetky spoje skutočne spojené.

Stačí zobrať nejaký tenký predmet (ihlu, špendlík,…) a špinu jednoducho z konektoru dostať. Treba byť pritom ale veľmi opatrný, aby sme zbytočným špáraním nepoškodili samotný jack. V takom prípade už nepomôže žiaden domáci trik a jednoducho bude musieť ísť telefón do opravy.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

18.11.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+