MojAndroid

Crowdfundigové platformy sú výbornou možnosťou financovania vývoja technologických inovácií, ktorá sa často potom presadia aj na globálnom trhu. Na platforme Kickstarter sa nedávno objavilo nové zariadenie s názvom Clip Mouse, ktoré reformuje dizajn a aj ovládanie konvenčnej počítačovej myši. Novinka by mohla nahradiť klasickú myš aj pri ovládaní Android tabletov a skladacích zariadení.

Clip Mouse je ideálnou počítačovou myšou na cesty

Počítačová myš prešla v priebehu rokov transformačnými zmenami, od guľôčok až po lasery, ktorých cieľom je zlepšiť používateľský zážitok. Na notebookoch ju nahradili trackpady a hlavne touchpady. Clip Mouse však všetky doterajšie formy počítačovej myši hádže do koša. Ide o minimalistické a používateľsky prívetivé zariadenie, ktoré sa bez námahy pripevní na prsty a napriek tomu funguje ako počítačová myš.

Clip Mouse
Clip Mouse | Zdroj: Kickstarter.com

Už na prvý pohľad zaujme vynaliezavým dizajnom v štýle svorky, ktorým zariadenie obopína ukazovák a prostredník. Na rozdiel od tradičných myší používa gyroskopický modul na rozpoznávanie horizontálneho pohybu a má vstavaný touchpad pod prstami na sledovanie gest, smerov a tlaku. Podporuje štandardné operácie, ako je kliknutie ľavým tlačidlom myši, kliknutie pravým tlačidlom myši, posúvanie a ďalšie.

Tlačidlo, ktoré je umiestnené pod palcom, má viacero funkcií. Jeho stlačením na 3 sekundy sa obnoví poloha kurzora. Jedno kliknutie na tlačidlo zase deaktivuje rozpoznávanie gest pre neobmedzené písanie a opätovným kliknutím sa obnoví ovládanie kurzora. Všetko sa dá konfigurovať cez aplikáciu. Zariadenie by mohlo byť svojou veľkosťou ideálnou náhradou myši do práce a aj na cesty.

Clip Mouse
Clip Mouse | Zdroj: Kickstarter.com

Clip Mouse sa pripája k zariadeniam pomocou rozhrania Bluetooth 5.0. Zariadenie má vstavanú litium-iónovú batériu, ktorá ponúka 50 hodín nepretržitého používania na jedno nabitie. Dá sa tiež pohodlne dobíjať pomocou USB-C portu. S cenou 59 eur sa bude prvá várka novinky distribuovať sponzorom crowdfundingovej kampane v októbri, po ktorej bude nasledovať druhá dávka v novembri.

Náš tip
Telegram povolil Príbehy aj pre neplatiacich používateľov

 

 

 

20.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+