MojAndroid

Zdá sa, že hodinky Galaxy Gear od Samsungu majú vážnu konkurenciu v lacných zariadeniach čínskych výrobcov. Svoj prírastok do rodiny inteligentných zariadení na ruku predstavila aj spoločnosť Goophone. Táto je známa najmä vďaka verným kópiám vlajkových lodí renomovaných výrobcov, ktoré po dizajnovej stránke len ťažko rozpoznáte od originálu. Nové hodinky však nie sú kópiou a prinášajú viac než zaujímavé funkcie a parametre.

goophone-smart-watch-black GooPhone-SmartWatch-Blanco

Hodinky od Goophone sú samostatne fungujúce čo znamená, že ku svojej funkcionalite nepotrebujú pripojený smartfón. Integrujú vlastný 3G modul, ktorý umožní uskutočňovať telefónne hovory alebo posielať SMS správy v mobilných sieťach po celom svete. Nechýba im ani 1,54″ displej s jemným rozlíšením 240×240 pixelov. Srdcom hodiniek je dvojjadrový procesor MediaTek taktovaný na 1,2 GHz, či operačná pamäť RAM s kapacitou 512 MB. Súčasťou výbavy je aj 4GB vnútorná pamäť a dokonca aj 2 Mpix fotoaparát. Vstavaná batéria má zabezpečiť výdrž na úrovni 48 hodín, no predpokladáme, že v tomto prípade to bude znamenať nutnosť nabíjať každý deň. Operačný systém Android až na hlavnú domovskú obrazovku v štýle Windows Phone neponúka žiadne iné vylepšenia. Výrobcom teda nie sú dodávané žiadne upravené aplikácie a tie v budúcnosti ani nemôžete očakávať. Na malom displeji sa budú teda zobrazovať aplikácie tak, akoby ste ich spustili na smartfóne. Ako vyzerajú môžete vidieť aj na videu.

Konštrukčne sa hodinky na Galaxy Gear nepodobajú a ich rozmery bez remienok činia 41.9 x 47.5 x 13.5 mm (Galaxy Gear: 36.8 x 56.6 x 11.1 mm). Hmotnosť sa zastavila na 72 gramoch (Galaxy Gear: 73,8 g). Hodinky si môžete u výrobcu predobjednať za 300 dolárov, dostupné budú v bielej a čiernej farbe.

Zdroj: Phonearena

11.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+