MojAndroid

Aplikácií na spracovanie videí v Android smartfónoch stále nie je veľa. Veľa z nich ponúkajú len základné funkcie a len máloktoré dokážu aj nahrávať videá. A to už vôbec nehovoríme o podpore 4K videí s vysokými dátovými tokmi. Jedna sa tu ale predsa len nájde. Jej názov je Cinema 4K a do Android smartfónov prináša niekoľko nástrojov a funkcií, ktoré určite ocení každý, kto tvorí video-obsah aj prostredníctvom svojho smartfónu.

rec

Cinema 4K ponúka všetky vyššie zmieňované funkcie a podporu pre videá s bitratom do 200 Mbps. Vo výbave jej nechýba ani podpora tzv. flat video profilu, či možnosť manuálne nastaviť expozíciu a citlivosť ISO. Manuálne môžete meniť aj zaostrovanie, či hodnoty vyváženia bielej, a to všetko aj počas natáčania videa. Aplikácia ponúka tiež pokročilé nastavenia rozlíšenia videa, FPS, dátového toku, redukcie šumu, či výber toho, kde sa bude video ukladať.

3

Nezabúdajte, že pre využitie plného potenciálu aplikácie je potrebné vlastniť zariadenie, ktoré má dostatok výkonu a podporuje Camera2 API. To, či bude dobre fungovať si môžete otestovať aj v trial verzii aplikácie, ktorá podporuje všetky funkcie, dokáže však natáčať videá s dĺžkou maximálne 1 minúty. Plná verzia stojí 4,88€.

Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

 

29.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+