MojAndroid

Smartfóny v dnešnej dobe ponúkajú celú paletu funkcií, ktoré robia tieto zariadenia múdrymi. GPS navigácia, plnohodnotné prehliadanie internetu, prehrávanie multimédií, či krásne displeje s jemným rozlíšením. To všetko je pekné, avšak má to jeden veľký háčik. Batériu. To sa však snažia vyriešiť výrobcovia v Číne.

smartfony-cina

Vyššie zobrazené zariadenie pochádza od čínskeho výrobcu Ding Xuan. Okrem toho, že ponúka elegantný dizajn vhodný pre podnikateľov, je v niečom najlepšie – v batérii. Keďže zatiaľ nik nevynašiel batériu, ktorá by zvládla pri rovnakej kapacite funkcie smartfónov úspornejšie, musela narásť jej kapacita. Konkrétne v tomto zariadení má až neuveriteľných 5000 mAh, čo je hodnota, ktorou disponujú už zariadenia v tabletovej veľkosti. Pre porovnanie, nová vlajková loď spoločnosti Samsung – Galaxy S4 – disponuje batériou s kapacitou len 2600 mAh.

android-bateria

Čína sa v tejto dobe rozhodla utíšiť hlad po dlhej výdrži batérie a zariadenie od spoločnosti Ding Xuan nie je posledným, ktoré je na trhu dostupné s takou veľkou kapacitou batérie. Hoci tieto zariadenia nepatria medzi najtenšie na trhu, ponúkajú dostatočne veľký výkon a dlhú výdrž na to, aby zaujali masy ľudí. V neposlednom rade sa vyznačujú aj dobrou cenou, ktorá je pre tento ázijský trh typická. U nás však tieto zariadenia až také obľúbené nie sú.

Ako ste na tom vy? Stačí vám vydrž vašej batérie alebo hľadáte alternatívu v zariadeniach s vyššou kapacitou, prípadne v príslušenstve ako externé nabíjačky? Vedeli by ste si zariadenia s veľkou kapacitou batérie predstaviť aj na našom trhu? Koľkí z vás by si ich kúpili? Budeme radi, ak sa s nami podelíte o váš názor v komentároch pod týmto článkom.

Zdroj: PhoneArena

2.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+