Podľa správy DigiTimes sa produkcia tabletov v Číne rapídne zvyšuje a dosiahla už úroveň 3 milióny Android tabletov mesačne. Tento nárast je tak o 300 percent vyšší, ako to bolo v rovnakom období minulého roku. Väčšina týchto tabletov je určená pre trh juhovýchodnej Ázie, najmä pre samotnú Čínu, juhovýchodnú Áziu, ale ja pre Blízky východ či Latinskú Ameriku. Ide o tzv. „white box“ tablety.
„White box“ tablety sú prevažne z lacných materiálov a z lacnej elektroniky „chŕlené“ na maloobchodné predajne. S takýmito tabletmi máme aj my skúsenosti v redakcii, no pokiaľ chcete akú takú kvalitu, musíte si priplatiť a pripraviť si aspoň 300-500 € a hľadať inde, ako v čínskych eshopoch. Typický model čínskeho lacného tabletu má parametre ako 10 palcový displej s nízkym rozlíšením 1024 × 600 a 4 GB vstavaného úložiska. Jeho cena sa pohybuje okolo 100 amerických dolárov.
Dobrou správou je, že väčšina z týchto tabletov je už dodávaná s Ice Cream Sandwich Androidom 4.0. Softvér je voľne dostupný a komponenty už boli vyladené s Androidom.
kedysi sa firmy pokusali vyrobit pocitac do 100$ a hla, dnes to nie je problem… aj ked lacne tablety nie su ktovie co, su lepsie ako nic…
no autore , je videt , ze nemate zadne osobni zkusenosti s nakupem, ale hlavne ze o tom zasvecene pisete :-( Neuvedl jste ani jeden priklad , takze clanek o nicem. Ale chapu ze s vyprodejovym tabletem 10″ s rezistivnim LCD okolo 100 dolaru asi spokojeny nebudete. A pochybuji ze ho koupite s vyladenym ICS 4.0.
Proc by melo byt 1024×600 malo, nebo budete cist s lupou ?
Velmi pouzitelne tablety stoji od 150 – 200 dolaru jako 7″ Ainol Aurora IPS, nebo Haipad I7 IPS, popr Hyundai A7HD IPS , Lenovo A1, 10″ Onda vi40 IPS , Zenithink© ZT280-C9
a dalsi . Nemluve o dual core Ramos W17 PRO. Pokud ozelite IPS LCD , tak treba Ainol Elf za 130-140 dolaru. Takze nestraste lidi , ze potrebuji 300-500 Euro