MojAndroid

Podľa správy DigiTimes sa produkcia tabletov v Číne rapídne zvyšuje a dosiahla už úroveň 3 milióny Android tabletov mesačne. Tento nárast je tak o 300 percent vyšší, ako to bolo v rovnakom období minulého roku. Väčšina týchto tabletov je určená pre trh juhovýchodnej Ázie, najmä pre samotnú Čínu, juhovýchodnú Áziu, ale ja pre Blízky východ či Latinskú Ameriku. Ide o tzv. „white box“ tablety.

„White box“ tablety sú prevažne z lacných materiálov a z lacnej elektroniky „chŕlené“ na maloobchodné predajne. S takýmito tabletmi máme aj my skúsenosti v redakcii, no pokiaľ chcete akú takú kvalitu, musíte si priplatiť a pripraviť si aspoň 300-500 € a hľadať inde, ako v čínskych eshopoch.  Typický model čínskeho lacného tabletu má parametre ako 10 palcový displej s nízkym rozlíšením 1024 × 600 a 4 GB vstavaného úložiska. Jeho cena sa pohybuje okolo 100 amerických dolárov.

Dobrou správou je, že väčšina z týchto tabletov je už dodávaná s Ice Cream Sandwich Androidom 4.0. Softvér je voľne dostupný a komponenty už boli  vyladené s Androidom.

Zdroj: PC Mag, DigiTimes

17.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+