MojAndroid

Graffiti, ako formu Street Artu vidia ľudia po celom svete, či už na uliciach veľkomiest alebo staníc verejnej prepravy. Spoločnosť, ktorá stojí za výrobou známeho čistiaceho prostriedku Cif sa vrámci svojej reklamnej kampane rozhodla bojovať proti tomuto druhu vandalizmu. Vďaka vlastnej aplikácií pre mobilné zariadenia môžu obyvatelia Rumunska nahlasovať škaredé a vulgárne graffiti. Upratovací servis sa následne dostaví na dané miesto a pouličné maľby odstráni. Takýmto spôsobom sa im podarilo odstrániť 385 nahlásených oblastí a celkovo dosiahli viditeľnosť 14 miliónov ľudí vďaka veľkej popularite.

Nižšie si môžete pozrieť video a niektoré miesta, ktoré boli vyčistené.

https://www.youtube.com/watch?v=X8E92VgYhkY

Zdroj: designtaxi

17.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Keby také niečo bolo aj u nás.. =)

  • Mr. Clones

   Nezmysel, co myslis, kolko trvalo, kym to postriekali opat?

   • AS

    A koľko to bude trvať tým cigáňom?

   • Bohužiaľ… Aspoň keby tie grafity boli pekné, ale napríklad z tých, čo sú v MHD mi je na grc… Nechápem, ako môže niekto pokladať 5 písmen načarbaných na sedadle v električke za umenie… -_-

+