MojAndroid

Ak sledujete náš web dlhšie tak ste určite zachytili aspoň zmienku o skupine HAKA. Je to skupina dobrovoľníkov, ktorí sa snažia o objasnenie krádeží automobilov. HAKA je vlastne skratka, ktorá znamená Hľadá sa auto, krádeže automobilov. Dosiahli významné úspechy a spolupráce aj s políciou na objasňovaní krádeží automobilov. Databázu tvoria údaje Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Ministerstva vnútra Českej republiky. Teraz chystajú novú aplikáciu, ktorá bude údaje vyhodnocovať v reálnom čase a bude mať názov HAKATRON.

Aplikácia HAKA a HAKATRON
Takto to vyzerá, ak náhodou objavíte kradnuté vozidlo.

Pripravuje sa aplikácia HAKATRON

Na Facebookovej stránke skupiny HAKA sa objavil status jej zakladateľa Štefana Farkaša, ktorý informuje o tom, že financuje tvorbu novej, lepšej aplikácie. Tá ponesie názov HAKATRON a bude schopná v reálnom čase snímať EČV vozidiel. Bude fungovať jednoducho – Mobil si položíte do stojana vo vašom aute, zapnete aplikáciu a tá bude snímať EČV áut v dohľade a porovná ich s databázou kradnutých áut.

NOVÁ APLIKACIA HAKATRON ZLODEJI DOSTANU NA FRAK !!! Práca na HAKATRONE napreduje . Nová aplikacia bude vyhodnocovať vozidla automaticky. Stačí dať telefón do držiaka vo vozidle a aplikacia bude hľadať ukradnuté autá sama. AKO VIDITE základ už funguje a vie rozoznať SPZ zo živého videa. TERAZ sa bude programovat samotné overovanie , grafika a veľa ďalšieho. V hlave mám nielen to . Aplikácia časom bude vedieť rozoznavať nielen ŠPZ ale aj automobil ako taký. Podľa tvaru svetiel ,karoserie , farby , znaku a podobne . Aplikácia bude vedieť rozoznavať teda nielen či je auto ukradnuté ale ci ŠPZ na vozidle sedia na vozidlo ktoré sa kontroluje . Štát z eurofondov minul na niečo podobne a nie moc funkčné strašne milióny. Ja ako predseda občianskeho združenia HAKA tento systém mám za 15 000 EUR . Dokonca firma súhlasila že ho budeme splácať sumou 1000EUR mesačne. Ano zadlžim občianske združenie aj seba ale vám dám zadarmo aplikaciu proti zlodejom .Ale oplatí sa to !!!Upozorňujem že video je naše. Ideme správnou cestou . Zlodeji sa majú na čo tešiť!!! Pani zlodeji HAKA váše živobytie zničí akože sa Farkas volám !!!! STACILO HLADAJTE SI NOVU PRACU !!! SLUSNYCH LUDI OKRÁDAŤ NEBUDETE !!!

Zveřejnil(a) Stefan Farkas dne Sobota 23. května 2020

Video zobrazuje svižné skenovanie EČV áut. Aplikácia zatiaľ nie je hotová, autor statusu spomína, že sa momentálne programuje a dizajnuje. Do budúcna má vedieť rozpoznať aj automobily podľa tvaru svetiel, karosérie, farby, znaku a podobne. Cieľom je rozoznať aj to, či EČV a vozidlo, na ktorom je umiestnená sú identické. Majiteľ tvrdí, že ho tento systém bude stáť 15 000 € a je ochotný kvôli tejto technológií zadlžiť seba aj svoje združenie. Mimochodom, ak sa vám ich práca páči a chcete sa dozvedieť viac alebo ich podporiť môžete tak urobiť na stránke HAKAsystem.

Skupina HAKA funguje od roku 2016 a dodnes našli vyše 200 áut. Pomôcť hľadať ukradnuté autá môžete aj vy, stačí ak si nainštalujete nižšie uvedenú aplikáciu a nepotrebujete sa ani registrovať, či zadávať osobné údaje. Následne môžete v systéme vyhľadať EČV auta, ktoré sa vám zdá podozrivé. Rovnako táto aplikácia funguje aj s použitím VIN čísla.

Haka System+
Haka System+
Developer: Marian Kucharcik
Price: Free
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
  • Haka System+ Screenshot
26.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+