MojAndroid

Google so svojim pridávaním Material Design 2.0 do aplikácií, webov a ostatných služieb zároveň implementuje aj možnosť zapnutia tmavého režimu, ktorý je v poslednej dobe medzi používateľmi veľmi obľúbený. Bodaj by nie, keď dokáže na smartfónoch s AMOLED displeji ušetriť značnú časť energie. Na druhú stranu, obľúbenosti sa tmavý režim zobrazovania dočkal aj u používateľoch s ostatnými typmi zobrazovačov, a to nielen kvôli peknému vzhľadu, ale aj kvôli menšej agresivite na oči v tmavom prostredí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Jednoduchá cesta k novému vzhľadu

Chrome pre Android dostáva “Dark Mode” v beta verzii aplikácie. Musíme povedať, že beta verzia tohto prehliadača nemá nejaký veľký počet múch, a jednoznačne sa dá používať každý deň. Prvýkrát sme boli svedkami tohto režimu v Chrome Canary, neskôr prešiel aj do Chrome Dev. Teraz sa dočkal prítomnosti v o čosi viac rozšírenej beta verzii. Síce optimalizácia tmavého režimu pre Chrome má ešte ďalekú cestu k dokonalosti, takto si ho v bete môžte zapnúť:

  1. Stiahnite si Chrome Beta z Obchodu Play do vášho zariadenia.
  2. Skopírujte, a následne vložte tento text do riadku pre vyhľadávanie: chrome://flags#enable-android-night-mode .
  3. Tlačidlom povoľte tmavý režim, alebo aj “Dark Mode”.
  4. Dvakrát reštartuje prehliadač Chrome Beta.
  5. Opätovne spustite Chrome a v možnostiach (tri bodky vpravo hore) vyberte Dark Mode. Sem si môžete nový režim opakovane vypnúť a zapnúť.

Páči sa vám tmavý režim v Chrome? Ste ochotní si preň dočasne nainštalovať testovaciu beta verziu prehliadača?

Ďalšie články k téme “Chrome”:

Náš tip
Tune je rozšírenie prehliadača Chrome, ktorý vďaka umelej inteligencii filtruje explicitné komentáre
Náš tip
Nový šetrič dát v Google Chrome dokáže zobraziť webové stránky v „Lite“ verzii
Náš tip
Prehliadanie internetu pomocou Google Chrome bude rýchlejšie
27.3.2019
Zdroj: Svět Androida

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+