MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že niektorí ľudia sa vedia v komentároch internetových článkov či pod príspevkami na sociálnych sieťach skutočne “vynájsť” a publikujú komentáre, ktoré môžu vyjadrovať násilie či obsahovať neslušné slová. Existuje však rozšírenie pre desktopový prehliadač Google Chrome, ktorý je schopný tieto reakcie používateľov detegovať a následne ich filtrovať.

Menej komentárov s nevhodným obsahom

Rozšírenie do internetového prehliadača s názvom “Tune” je riadené umelou inteligenciou, ktorá chytro rozpoznáva komentáre ľudí, v ktorých je vyjadrená nenávisť či obsahujú slová neslušného, sexuálneho či rasistického charakteru. V Tune si môžete nastaviť celkovú citlivosť filtrovania. Nechýba možnosť kompletného vypnutia explicitných komentárov – tento režim sa nazýva “zen mode”. Experimentovať môžete s viacerými režimami a dať si pozor na to, či sa vám sem-tam nevyskytne nejaký ten zabudnutý komentár toxického používateľa. Menej agresívne režimy taktiež občas povolia zobrazenie komentárov, ktoré by mali byť pôvodne vyfiltrované.

Stojí za zmienku, že Tune nefunguje na celom internete. Jeho funkčnosť je zaručená iba na sociálnych sieťach, akými sú veľké mená ako Facebook, Twitter, Reddit, ale aj YouTube či Disqus (komentárová platforma, ktorú napríklad využíva aj náš web). Kliknutím sem si môžete nainštalovať Tune aj vy.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Nový šetrič dát v Google Chrome dokáže zobraziť webové stránky v „Lite“ verzii
Náš tip
Aktualizujte si Google Chrome, útočníci využívajú chybu
Náš tip
Facebook testuje úplne nové prostredie svojej mobilnej aplikácie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+