MojAndroid

Určite sa vám neraz stalo, že ste museli čakať večnosť na načítanie jedinej internetovej stránky. Nový šetriaci režim v Google Chrome pre Android je presne pre prípady, keď čakáte pokojne cez 10 sekúnd na načítanie, najmä, ak ste presiahli váš limitovaný dátový balíček.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Odľahčené stránky s rýchlejším načítaním

Súčasný šetrič dát dá prednosť načítaniu AMP stránok. Nová verzia však prináša režim, ktorý HTTPS stránky načíta v ich “Lite” podobe. Táto funkcia je vstavaná v “Šetrič dát” v samotnom prehliadači a tak je o ďalší krok popredu v rýchlosti načítania webových stránok. Rýchlosť načítania “Lite” stránok je v porovnaní s klasickými, plnohodnotnými stránkami rýchlejšia až o 90 %. Takmer dvojnásobne urýchlenie si však môžete pokojne manuálne vypnúť.

“Lite” stránky spočívajú vo vlastnej technológii od Google. Tá optimalizuje zobrazenie webu a zaujímavé je, že jednotlivé optimalizované prvky sa líšia od toho, v ktorej časti sveta sa práve nachádzate. Načítanie týchto odľahčených verzií stránok by ste mali vidieť iba v prípade, že ste pripojený k pomalej 2G sieti alebo keď Chrome rozpozná, že načítavanie stránok trvá v priemere viac ako 5 sekúnd. Pokiaľ by ste túto vymoženosť chceli využívať aj na rýchlejších sieťach druhej generácie, stačí v chrome://flags povoliť #force-effective-connection-type. Pokiaľ by ste chceli zakázať automatické vypínanie funkcie, povoľte možnosť #ignore-previews-blocklist.

Ďalšie články k téme “Google Chrome”:

Náš tip
Aktualizujte si Google Chrome, útočníci využívajú chybu
Náš tip
Prehliadanie internetu pomocou Google Chrome bude rýchlejšie
Náš tip
Do desktopového Google Chrome prichádza 12 nových farebných tém, vrátane úplne čiernej
13.3.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+