MojAndroid

Pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že Google plánuje zjednotenie systému Chrome OS a Android pre Chromebooky. Ide o snahu, ktorú Google vyvíja už niekoľko rokov a ktorá je v súčasnej situácii pomerne logická. Po vyjadreniach popredného predstaviteľa Google je však zrejmé, že k tomuto spojeniu tak skoro nepríde a Chrome OS tu zostane aj naďalej.

Okrem toho bude neustále vylepšovaný. Hiroshi Lockheimer síce potvrdil, že Google sa snaží priniesť systém s najväčšími výhodami Androidu a Chrome OS, ale to neznamená, že na Chrome OS spoločnosť zanevrie. Práve naopak – už čoskoro chystá rozsiahlu aktualizáciu systému, ktorá by mala priniesť zmenu prostredia v štýle Material dizajnu, nové funkcie, nový prehrávač médií a aj novinky týkajúce sa bezpečnosti a súkromia užívateľov.

Fanúšikovia klasického Chrome OS tak nemusia zúfať a môžu sa tešiť na ďalšiu podporu pre ich Chromebooky. Samozrejme, niekedy v budúcnosti nie je spojenie Androidu a Chrome OS vylúčené, no tieto dva operačné systémy musia zrejme ešte trochu dospieť, aby boli pripravené na takýto krok. Zatiaľ sa teda budeme musieť spoľahnúť na novinky, ktoré Google prinesie v oboch systémoch a ktoré doplnia požadovanú funkcionalitu.

Zdroj: Google Chrome Blog via Android Authority

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+