MojAndroid

Pozná to každý. Otvoríte si vo vašom internetovom prehliadači v telefóne alebo v počítači webovú stránku a automaticky sa vám na nej spustí hlasné video. A často to býva otravné reklamné video, ktoré sa zobrazí cez celú stránku, a to najmä na mobilných zariadeniach. Budúca verzia Google Chrome 64 by mala tento nepríjemný jav vyriešiť.

Už vo verzii 60 prišlo Google Chrome s blokovaním vibrujúcich reklám a v testovacej verzii 63 dokonca s automatickým stíšením zvukov na novo otvorenej stránke. Vo verzii 64, ktorá bude dostupná začiatkom roka 2018 (beta verzia v decembri 2017), sa budú videá spúšťať teda buď bez zvuku alebo až po tom, čo na ne používateľ klikne. To bude platiť hlavne v desktopovej verzii, no Google sľubuje, že ovládanie automatického prehrávania videí zjednotí v mobilnej aj PC verzii svojho prehliadača.

Samozrejme, ak vám automatické hlasité prehrávanie videí na stránkach nevadí, budete si ho môcť v nastaveniach povoliť. Takých používateľov bude ale pravdepodobne minimum, pretože automatické prehrávanie nevyžiadaných videí má vplyv aj na spotrebu vášho dátového balíčku u operátora. Google taktiež sľubuje na budúci rok funkčný ad-blocker v Chrome pre blokovanie reklamy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Engadget

18.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+