MojAndroid

Využívanie protokolu HTTPS sa v poslednom čase zvýšilo najmä vďaka dostupnosti certifikátov SSL/TLS. Vývojári prehliadačov majú tendenciu prechodu na protokol HTTPS. Google už v tomto roku povedal, že všetky HTTP stránky označí za nezabezpečené. Verzia Chromu pre PC s označením 68 by mala doraziť každú chvíľu, pričom sa jedná o prvú verziu tohto prehliadača, ktorá označí všetky HTTP stránky ako nezabezpečené.

Náš tip
Chrome pre Android umožní prezerať stránky aj bez internetového pripojenia

HTTPS v budúcnosti na všetkých stránkach

Táto zmena je dôležitá, pretože v budúcnosti donúti všetky stránky prejsť na protokol HTTPS. Ten zabezpečí, že spojenie medzi vami a stránkou je bezpečné a obsah nemôže vidieť nikto iný. Väčšina nových prehliadačov dokonca nezabezpečené stránky blokuje a zobrazí hlášku o nebezpečnej stránke. Problém budú mať aj stránky, ktoré protokol HTTPS nezadefinovali správne. Odhaduje sa, že okolo 157-tisíc stránok neprejde automaticky z HTTP na HTTPS zabezpečenie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+