MojAndroid

Spoločnosť ESET spustila nový skener a nástroj na odstránenie škodlivého kódu Chrome Cleanup. Spolupracovala na ňom s vyhľadávacím gigantom Google. Chrome Cleanup má pomáhať používateľom surfovať na internete bezpečne a bez prerušení. Môžu ho využívať tí, ktorí využívajú internetový prehliadač Google Chrome s operačným systémom Windows.

Náš tip
ESET: Pozor na falošné súťaže na Facebooku, obete môžu prísť o peniaze

Surfovanie po internete nás môže priviesť nechtiac aj na nebezpečné stránky, ktoré môžu do zariadení nainštalovať škodlivý softvér. Bežný používateľ dnes už oveľa ťažšie odhalí rôzne kybernetické útoky. Tie totiž poriadne rastú na komplexnosti. Keď Chrone Cleanup objaví neželaný softvér, upozorní používateľov prehliadača Google Chrome na možné hrozby a následne ich aj odstráni. Pracuje na pozadí, neruší používateľa a nijakým špeciálnym spôsobom sa mu “neohlasuje”.

“Surfovanie na internete by malo byť pre kohokoľvek vždy jednoduché a bezpečné,” hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. “Už tri desaťročia vytvára ESET množstvo bezpečnostných riešení, ktoré používateľom umožňujú užívať si v bezpečí technológie a chrániť sa pred mnohými druhmi škodlivého kódu. Chrome Cleanup sa postará o neželaný softvér, ktorý môže mať negatívny dopad na užívateľský zážitok pri surfovaní na internete,“ dodáva Malcho.

Chrome Cleanup je súčasťou najnovšej verzie prehliadača Google Chrome. Viac informácií o nástroji nájdete na blogu spoločnosti Google.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+