MojAndroid

Nová beta verzia internetového prehliadača Chrome pre PC, podporuje novú funkciu, ktorá zaujme najmä majiteľov smartfónov a tabletov s Androidom 4.0 ICS. Google pred nedávnom prišiel s internetovým prehliadačom Chrome aj pre Android, ktorý však zatiaľ funguje len s najnovším Androidom. Okrem iných funkcií podporuje tento prehliadač aj synchronizáciu otvorených záložiek z PC do Androidu. Chrome Beta 19 však prináša takúto možnosť aj pre opačný smer a teda sprístupní záložky otvorené v Chrome na Androide priamo v internetovom prehliadači na stolnom počítači.

Pre použitie tejto funkcie nie sú potrebné žiadne dodatočné nastavenia. Stačí ak si stiahnete a nainštalujete najnovšiu beta verziu Chrome pre počítače. Samozrejme musíte mať na svojom Androide taktiež nainštalovaný prehliadač Chrome. Po spustení novej verzie Chrome Beta stačí ak kliknete pri pridávaní novej záložky v spodnej časti na odkaz “Other devices”, kde nájdete aktuálne otvorené stránky z vášho Android zariadenia. To však nie je všetko. Po otvorení konkrétnej záložky je k dispozícii aj jej história. Na PC tak môžete navigovať dopredu alebo dozadu rovnako ako keby ste pokračovali v prehliadaní internetu na mobilnom zariadení.

Zdroj: Google Chrome blog

13.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+