MojAndroid

Aj keď priemerná výška transakcie realizovanej prostredníctvom služby Tatra banka VIAMO je takmer 9 €, stále viac klientov má záujem platiť aj sumy nad 50 €. Od 1. februára 2014 sme preto zvýšili limit transakcie z 50 € na 150 € na transakciu. Denný limit zostal na úrovni 150 €.

tatra banka viamo

Aplikácia Tatra banka VIAMO si kontinuálne získava svojich fanúšikov, pritom viac ako 65 % používateľov sú muži. Najviac používateľov je z Bratislavského kraja (33 %), nasleduje Košický (11,76 %) a Žilinský kraj (10,75 %). Službu obľubujú študenti (takmer 25 % používateľov), no intenzívnejšie ju využívajú skôr dospelí. Najčastejšie si ju inštalujú klienti vo veku od 25 do 40 rokov, čo potvrdzuje jej univerzálnosť a všestrannosť využitia.

Vďaka svojej jednoduchosti je VIAMO obľúbeným prostriedkom na zaslanie peňazí priateľom a známym za obed, darček, pri zasielaní vreckového rodičmi a iné drobné platby.

Podľa našich prieskumov má väčšina klientov záujem používať VIAMO aj pri platbách za tovary a služby – napríklad dobitie kreditu na mobil, platby v rôznych e-shopoch a podobne. Hlavnou výhodou služby VIAMO v takomto prípade je možnosť zrealizovať platbu aj keď klient nemá pri sebe hotovosť a obchodník nepoužíva platobný terminál. Spustenie tzv. peer-to-business platieb je naplánované na prvú polovicu tohto roka.

Ako funguje VIAMO:

Klient si nainštaluje mobilnú aplikáciu Tatra banka VIAMO. Následne prepojí svoje slovenské telefónne číslo s číslom svojho účtu na stránke www.viamo.sk. Od tohto momentu môže jednoducho posielať financie v limite 150 € za transakciu/za deň na telefónne čísla svojich priateľov, ktoré má uložené v zozname kontaktov telefónu. Aplikácia je bezpečná, každý prevod potvrdzuje odosielateľ zadaním PIN kódu. O prevode sa neregistrovaný príjemca okamžite dozvie z SMS správy, kde nájde inštrukcie na prijatie platby, registrovanému príjemcovi príde už len notifikácia o prevode. Služba funguje pre telefóny s operačným systémom iOS a Android. Poslať peniaze je možné komukoľvek v akejkoľvek banke na Slovensku a príjemca pritom ani nepotrebuje smartfón.

V 3. ročníku súťaže Android Code 2013 vyhrala aplikácia Tatra banka VIAMO v kategórii Firemné aplikácie. Do súťaže sa zapojilo 87 slovenských aplikácií. O víťazoch rozhodovala odborná porota.

15.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+