MojAndroid
Obchod Google Play je plný mobilných aplikácií a hier, ale vybrať nejakú, ktorá rozširuje myslenie alebo vedomosti, je často ťažké. Mimo logických hier sa ale občas objaví taká, ktorá sa snaží  aj niečo hráča naučiť. Môže ňou byť aj turistická aplikácia Cesty Mladého Corgoňa od firmy Starbug s.r.o., ktorú vytvorila pre mesto Nitra.

Spoznajte okolie Nitry hrou a aktívnym pohybom

Jej cieľom je propagácia turistického ruchu v regióne Nitra. S pomocou originálneho príbehu prevedie turistov po siedmich pahorkoch Nitry, kde pri navštívení vopred určených lokalít musia absolvovať geolokačné úlohy. Sprievodcom im je chlapec s menom Mladý Corgoň. Úlohy sú previazané na históriu mesta alebo sa musia absolvovať priamo na určenej lokalite. Aplikácia sa tak dokonca snaží prinútiť používateľov k pohybu. Získajú vedomosti, zabavia sa a navyše urobia niečo pre svoje zdravie.

Hráči môžu získať aj vecné ceny

Vedomosti, zábava a pohyb ale nie sú to posledné, čo hráči získajú. Po absolvovaní hry dostávajú aplikáciou vygenerovaný dekrét o hre aj priamo s ich fotkou. Dekrét sa posiela formou emailu, alebo sa dá priamo obdržať fyzicky v Turistickom Informačnom Centre Nitry. Navyše môžu po absolvovaní získať aj vecné ceny. Sú nimi:
  • Darček od Corgoňa
  • Pamätná minca mesta Nitra
  • Tričko
  • Fusakle
  • Spoločenská hra

Unikátna grafika a Nitrania

Cesty Mladého Corgoňa prekvapia aj unikátnou ručne kreslenou grafikou, ktorú autori vytvorili na mieru a podľa lokalít na ktoré sa aplikácia zameriava. Jej úplne najoriginálnejším prvkom je ale použitý jazyk. Samozrejme je aplikácia k dispozícii v slovenskom a anglickom jazyku. Je tu ale aj možnosť prepnutia do nitrančiny, čo doposiaľ žiadna aplikácia neumožňovala. Kvôli jednoduchšiemu používaniu zostanú ovládacie prvky aplikácie v slovenčine, ale príbeh hry, otázky a úlohy aplikácie sú preložené do ortodoxnej nitrančiny.
Náš tip
Bolt: Zdieľané elektrické kolobežky nájdete už aj v Trenčíne
30.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+