MojAndroid

Bolt je jednou z popredných európskych prepravných služieb, ktorá prichádza so svojou novinkou už do piateho slovenského mesta v poradí, do Trenčína. Konkrétne ide o zdieľané, elektrické kolobežky, ktoré taktiež spĺňajú aj všetky kritériá pre bezpečnú jazdu.

Elektrické kolobežky Bolt v Trenčíne

Ako bolo spomenuté, prepravca Bolt prináša elektrické kolobežky už aj do Trenčína. Rovnako ako v Prešove a v Žiline, ide o model Ninebot Max od Segway, ktorý je oproti novému modulárnemu modelu kolobežky Bolt v Košiciach a Bratislave priestorovo výraznejší. Pri údržbe a dobíjaní budú kolobežky riadne dezinfikované. Aj napriek takýmto opatreniam, Bolt upozorňuje svojich zákazníkov, aby dbali na svoju bezpečnosť, aj na bezpečnosť druhých. Z tohto dôvodu vyzýva, aby zákazníci aj naďalej používali pri jazde rukavice a dbali na zvýšenú hygienu.

bolt presov

Roman Sysel, regionálny manažér Bolt pre strednú Európu sa v tlačovej správe vyjadril takto:

“Nakoľko pri každej našej službe je jednou z najdôležitejších priorít práve bezpečnosť našich jazdcov a ostatných ľudí v premávke, veríme, že sa užívatelia v Trenčíne budú správať zodpovedne nielen počas jazdy, aj pri parkovaní. Rovnako ako edukácia jazdcov je pre nás dôležitá aj spolupráca s mestom. Aj naďalej sa budeme snažiť hľadať zodpovedné a efektívne riešenia pri fungovaní tejto služby v meste Trenčín.”

Pravidlá a odporúčania pre bezpečnú jazdu

Používanie elektrických zdieľaných kolobežiek Bolt je veľmi jednoduché. V prvom rade je potrebné mať vo svojom smartfóne nainštalovanú aplikáciu Bolt. V nej by sa mala po aktualizácií objaviť ikonka kolobežky. Po kliknutí na kolobežku sa zobrazí rozhranie so základnými informáciami na jej požičanie. Kolobežka sa odomkne naskenovaním QR kódu. Maximálna rýchlosť kolobežky v meste je 25 km/h. Na jedno nabitie však dokážete prekonať vzdialenosť až 40 kilometrov. Po ukončení jazdy je potrebné nechať kolobežku na mieste na to určenom. Ak tak jej používateľ neurobí, bude mu udelená pokuta vo výške 30 €. Všetky kolobežky Bolt disponujú zabudovaným GPS.

Cenník

Odomknutie kolobežky bude stáť 50 centov. Každá minúta používania kolobežky bude zákazníka stáť 10 centov. Za použitie kolobežky počas celého dňa si zákazník zaplatí maximálne 25 eur.

bolt

S kolobežkami Bolt prichádza aj niekoľko odporúčaní. Tie by mali pomôcť vyhnúť sa nechceným úrazom a takisto zvýšiť bezpečnosť jazdca či okoloidúcich:

– používať prilbu a pohodlnú obuv s nízkou podrážkou
– jazdiť iba v povolených oblastiach
– jazdiť priamo a vyhýbať sa ostrým zákrutám
– nepoužívať kolobežku počas silného vetra a dažďa
– nepoužívať kolobežku pod vplyvom alkoholu a omamných látok
– nejazdiť na kolobežke vo dvojici – jazda je povolená len jednej osobe súčasne

Bolt: Fahrten anfordern
Bolt: Fahrten anfordern
Developer: Bolt Technology
Price: Free
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
  • Bolt: Fahrten anfordern Screenshot
Náš tip
Bolt: Na naše kolobežky vodičské oprávnenie mať nemusíte, 18 rokov áno
29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+