MojAndroid

Určite ste zachytili nedávny ošiaľ, ktorý sa šíril sociálnymi sieťami – museli ste na ex vypiť jedno pivo a nominovať ďalších 3 ľudí, aby tak urobili do 24 hodín, inak vám budú dlžní súdok piva. Podobným princípom sa šíri aj kampaň nadácie ALS pre ľudí trpiacich zákerným druhom sklerózy. V USA ale nepijú pivo (možno preto, že nemajú také dobré, ako my), no oblievajú sa vedrami s ľadovou vodou. Princíp hry je rovnaký, akurát tí, čo prehrajú, musia prispieť peknou sumou nadácii ALS. Táto “hra” sa stala takou populárnou, že ju akceptovali niekoľkí guvernéri, aj CEO spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg.

Zámer tejto hry odobrujeme a chválime nadáciu ALS za originálny nápad. Idea sa zjavne páči aj Američanom, ktorí za posledné dva týždne prispeli tejto nadácii neuveriteľnú čiastku 4 milióny dolárov. Za celý minulý rok sa na podobnom projekte vyzbieralo “iba” 1,12 milióna dolárov, takže tento ročník možno označiť za revolučný a veľmi úspešný. Priznajte sa, prijali by ste ALS Ice Bucket Challenge aj vy?

Zdroj: TheVerge

14.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+