MojAndroid

CAT S52 je horúcou novinkou od výrobcu odolných smartfónov. Jeho základom je kvalitne spracované robustné telo, ktoré je oproti predchodcom podstatne štíhlejšie. Zariadenie je tým pádom elegantnejšie. Zachované sú pritom všetky výhody odolného smartfónu. CAT ale nevylepšoval len dizajn, zmien sa dočkal aj fotoaparát. A naozaj k lepšiemu.

Trendy ho stále obchádzajú

Najnovší model už neponúka špeciálnu termokameru a podobné vychytávky. Avšak samotná kvalita fotografií sa výrazne zlepšila. Predchádzajúce modely zariadenia boli kritizované najmä za zlé fotografické vlastnosti. Novinka disponuje jedným snímačom s rozlíšením 12 megapixelov a svetelnosťou f/1.8. Teda nič špeciálne, žiadne duálne fotoaparáty a podobne sa nekonajú.

K dispozícii je elektronická stabilizácia obrazu, tá optická chýba. Fotografovať je možné v maximálnom rozlíšení 12 MP pri pomere strán 4:3. K dispozícii je ešte aj pomer strán 16:9, maximálne rozlíšenie sa v tomto prípade zníži na 8 MP.

Pekné fotky cez deň aj v noci

Fotoaplikácia je jednoduchá, avšak ponúkne všetko podstatné. Na profesionálny režim ale zabudnite. Jednoducho môžete prepínať medzi troma základnými režimami – fotografia, video a portrét.

Kvalita fotografií príjemne prekvapila. CAT S52 je prvým smartfónom výrobcu, ktorý sa za svoje výsledky nemusí vôbec hanbiť. A to ani v noci. Ponúka veľmi slušné farby, dostatočnú ostrosť a HDR funguje tiež veľmi dobre. Cez deň patria fotky medzi tie vydarenejšie, v noci zase prekvapila nízka úroveň šumu a slušné detaily. Na tých najlepších možno nemá, ale určite sa nestratí.

CAT S52 fotografovanie

Selfie

Selfie fotoaparát na tom už tak dobre nie je. 8 megapixelové rozlíšenie je síce dostatočné, no fotografie sú akési neostré. V horších svetelných podmienkach sa k tomu pridáva aj výrazná miera šumu a fotografie sa stávajú nepoužiteľnými.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom CAT S52? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

10.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+