MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Len to najnutnejšie

CAT S41 nie je po stránke konektivity žiadny preborník a ponúka len to najnutnejšie, čo dnes považujeme už za samozrejmosť. Do tejto kategórie spadá napríklad WiFi v štandardoch 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, NFC, GPS, GLONASS a tiež LTE s podporovanými rýchlosťami sťahovania do 300 Mbps. Vítaným bonusom je podpora dual SIM, ktorú využijete najmä pri používaní služieb od dvoch mobilných operátorov. Každú SIM pritom môžete nastaviť pre využívanie konkrétnej služby. Jedna  tak môže slúžiť pre telefonovanie a posielanie SMS, tá druhá zas pre pripojenie k mobilnému internetu. Vo výbave samozrejme nájdete aj nabíjací konektor, ktorý však prichádza len vo vyhotovení Micro USB.

Batéria: Silná stránka

Vzhľadom na použitú 5000 mAh batériu nie je prekvapujúce, že CAT S41 vo výdrži skutočne exceluje. Spojte to s dobre odladeným systémom a menej výkonnými komponentami a dostávate výdrž na úrovni 4 a viac dní. To platí pri bežnom používaní a so zapnutým mobilným internetom či WiFi. V priemere displej pri takejto výdrži ostával zapnutý po dobu 4 a viac hodín, a to v závislosti od nastaveného jasu. S41-tku sme pritom používali nielen na prehliadanie webových stránok, ale aj na niekoľko hodín streamovanie hudby cez Spotify, či komunikáciu cez e-maily a Facebook Messenger. Príležitostne sme urobili aj niekoľko fotografií, či zahrali si nejakú graficky jednoduchšiu hru. Vo výsledku teda získate smartfón s nadpriemerne dlhou výdržou, ktorá patrí medzi jeho silné stránky a patrí mu zato aj naša pochvala.

To ale nie je všetko. Pri takejto batérii by bola škoda veľkú kapacitu nevyužiť na nabíjanie iných zariadení. CAT S41 môžete presne na tento účel použiť.

Záverečné hodnotenie: CAT S41

Spoločnosť CAT ostala verná svojmu menu a v modeli S41 ponúka presne to, čo sa od tejto značky aj očakáva. Robustný a odolný smartfón, ktorý len tak nezničíte a ktorý vydrží nielen vrtochy počasia, ale aj drsné zaobchádzanie svojich majiteľov. Za zvýšenú odolnosť sa ale platí, a to sa odrazilo aj na cene. Za sumu pohybujúcu sa na úrovni 420 a viac eur získate totižto len podpriemerne vybavené zariadenie s papierovým výkonom na úrovni lacnejších zariadení. To však neznamená, že CAT S41 si svoju prácu neodvedie dobre. Práve naopak. Na podnety reaguje svižne a rýchlo. S istými obmedzeniami však samozrejme musíte počítať. CAT S41 je však špecifický prístroj pre špecifickú skupinu zákazníkov, ktorá vyhľadáva práve odolnosť a nebaží po papierových špecifikáciách a papierovo vysokom výkone. A práve pre tých je tento smartfón priam ideálny.

Plusy: 

  • Veľmi odolné vyhotovenie konštrukcie
  • Výdrž batérie
  • Možnosť použiť batériu k nabíjaniu iných zariadení
  • Jasný a dobre čitateľný displej

Mínusy:

  • Slabší papierový výkon
  • Vyššia cena
  • Fotoaparát 
  • Chýba snímač odtlačkov prstov

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+