MojAndroid

CAT sa ani tento rok nenechal zahanbiť a pre svojich fanúšikov predstavil hneď niekoľko zaujímavých zariadení. Okrem smartfónu s termokamerou a high-end špecifikáciami CAT S60, to je aj novinka CAT S41. Tá je skutočne hodná svojho mena. Ponúka totižto všetko to, čo by ste od odolného telefónu tejto značky očakávali.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Odolnosť nadovšetko

Už na prvý pohľad je zrejmé, v čom bude CAT S41 vynikať. Robustná konštrukcia ho totižto predurčuje k použitiu v náročných podmienkach a situáciách, čomu odpovedajú aj certifikáty odolnosti IP68 a MIL-STD-810G. Tieto zaručujú, že s týmto zariadením obstojíte aj v prostrediach, v ktorých by iné smartfóny už dávno prestali fungovať. CAT S41 bez problémov znesie zvýšenú vlhkosť, slanú vodu, vibrácie, solárnu radiáciu či teplotné šoky. Samozrejmosťou je tiež stupeň krytia IP68, ktoré zaručuje odolnosť voči prachu a vode do hĺbky 2 metrov, a to po dobu až jednej hodiny. Okrem toho výrobca garantuje tiež zvýšenú rezistenciu voči pádom na tvrdú zem. S41-tka by tak mala v pohode prežiť aj voľný pád z výšky až 1,8 metra!

To všetko samozrejme za cenu väčšej hmotnosti (218 gramov) a rozmerov – predovšetkým hrúbky (152 x 75 x 12,9 mm). CAT S41 tak určite nie je určený pre každého a svoje miesto si nájde u špecifickej skupiny zákazníkov, ktorá vyhľadáva práve zvýšenú odolnosť konštrukcie. Tá je charakteristická najmä svojim rámov s gumenou povrchovou úpravou, ktorá zabezpečuje výborný “grip” telefónu nielen pri bežnom ovládaní, ale aj pri používaní s nasadenými rukavicami. Navyše, boky telefónu z tela mierne vystupujú nad displej, vďaka čomu je proti prípadným pádom oveľa lepšie chránený. Pravdepodobnosť rozbitia displeja znižuje aj použitie novej generácie odolného skla Gorilla Glass 5, ktoré je navyše z výroby doplnené o ochrannú fóliu.

Predná strana sa svojimi funkciami a vybavením nelíši od iných smartfónov. Nájdete tu 5-palcový displej, kameru a telefónny reproduktor. Tie dopĺňa ešte trojica hardvérových tlačidiel, ktoré na seba prebrali systémové funkcie pre návrat späť, návrat na domovskú obrazovku, či spustenie multitaskingového menu. Ich výhodou je, že sa jednoducho dajú používať aj pri nasadených rukaviciach či pod vodou.

Boky zariadenia obsahujú všetky ovládacie prvky, sloty a konektory. Napravo nájdete dvojtlačidlo ovládania hlasitosti spolu s tlačidlom zapnutia. Navrchu je pod gumenou krytkou situovaný 3,5 mm audio jack, naľavo je to zas programovateľné tlačidlo a kryté sloty pre dvojicu Nano SIM kariet a pamäťovú kartu Micro SD. Hlasný reproduktor spolu s Micro USB konektorom výrobca umiestnil štandardne zospodu zariadenia.

Zadná strana odpovedá výhotoveniu rámu a celá je pokrytá štrukturovaným gumeným materiálom. Ten aj vďaka logu spoločnosti CAT pôsobí veľmi štýlovo. Zároveň má však aj praktický význam, pretože zabraňuje šmýkaniu zariadenia v ruke a pri položení na hladké povrchy. Zadnú stranu dopĺňa potom už len fotoaparát s LED bleskom.

Spoločnosť si v prípade CAT S41 dala skutočne záležať na každom detaile. Nie je síce najľahším, najmenším, najkrajším či najštýlovejším smartfónom na trhu, no to ani nie je jeho poslaním. Tým je uspokojiť používateľov, ktorí nechcú so svojím smartfónom zaobchádzať ako v rukavičkách, často cestujú alebo pracujú v náročnom teréne. A presne v tomto smere S41 naozaj exceluje a nemáme mu čo vytknúť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+