MojAndroid

Batéria – aj na dva dni

Telefón CAT S40 má zabudovanú 3000 mAh batériu, čo je pri tomto hardvéri skutočne vysoká hodnota. Podľa nášho očakávania bola výdrž na batériu veľmi dobrá a bez problémov sme s telefónom mohli fungovať aj dva dni. Vo väčšine prípadov nám na konci dňa telefón ukazoval ešte viac ako 50 % zostávajúcej energie, a to sme sa počas dňa neobmedzovali.

CAT S40 Screenshot 10 CAT S40 Screenshot 11 CAT S40 Screenshot 12

Displej bol zapnutý približne 2 hodiny, počas ktorých sme pracovali so sociálnymi sieťami, internetovým prehliadačom a ďalšími nenáročnými až stredne náročnými aplikáciami. Robili sme testové fotografie a vykonávali hlasové hovory a zároveň sme večer mohli pokojne zaspať aj vtedy, keď sme telefón nepripojili na noc k nabíjačke.

Telefón tak plní svoj účel, ktorým je používanie v náročných podmienkach a najmä v exteriéri bez možnosti pripojenia k elektrine. Tu vám poslúži minimálne jeden, ale pravdepodobne aj viac dní bez potreby pripojenia k zásuvke. Výrobca uvádza, že telefón by na jedno nabitie mal vydržať až 936 hodín v pohotovostnom režime, takže ak si vypnete nepotrebné pripojenia k rôznym sieťam, bez nutnosti nabíjania s ním vydržíte ešte dlhšie.

Záver

CAT S40 potvrdil filozofiu výrobcu a priniesol nám presne to, čo by sme od neho očakávali. To znamená fantastickú úroveň odolnosti, dokonalé konštrukčné spracovanie a iba priemerný výkon v ostatných smeroch. To ale pri telefónoch CAT nie je žiadnou výnimkou a ani nás to neprekvapilo. Telefón je tak určený pre skutočne úzku skupinu používateľov, ktorí chcú zariadenie používať najmä v náročných podmienkach a chcú mať k dispozícii moderné funkcie a možnosti pre prípad potreby. Primárne ale budú zariadenie využívať iba na jednoduché úlohy, kde ich CAT S40 nesklame. Môžeme tak zhodnotiť, že filozofia zariadenia je jednoznačná a v tomto smere ju naĺňa do bodky. V žiadnom prípade však nejde optimálnu voľbu pre bežného používateľa, ktorý neocení skvelé konštrukčné spracovanie a odolnosť telefónu.

Na príprave recenzie sa podieľal Fero Chovaňák.

Plusy

+ Konštrukcia, odolnosť

+ Výdrž batérie

+ Pripojenie k LTE

Mínusy 

– Podpriemerný fotoaparát

– Slabý výkon

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

25.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+