MojAndroid

Na konferencii IFA v Berlíne nechýba ani známy výrobca hodiniek, spoločnosť Casio. Tá oznámila novinku, smart hodinky Casio Smart WSD-F30, ktorý by mal byť nástupcom minuloročného modelu WSD-F20. Najnovší model sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou, rovnako, ako tomu bolo aj v prípade modelu predchádzajúceho. Navyše, nechýba skvelá výdrž na jedno nabitie, atakujúca hranicu 30 dní.

Vodeodolnosť do hĺbky 50 metrov

Hodinky Casio Pro Trek Smart WSD-F30 sa môžu pochváliť certifikáciou MIL-STD-810, ktorá zaručuje vodeodolnosť až do hĺbky 50 metrov. Zariadenie obsahuje okrúhly OLED displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov a uhlopriečkou 1,2 palca. Nad ním sa nachádza ešte monochromatický LCD panel, ktorý ukazuje základné informácie, ako napríklad čas či informácie z kompasu. Rozmery hodiniek sú 60.5 x 53.8 x 14.9 mm, oproti predchádzajúcemu modelu sú o 3,9 mm užšie a o 0,4 mm tenšie.

Wear OS a meranie športových aktivít

Operačným systémom hodiniek je Wear OS, pričom nechýbajú exkluzívne aplikácie na meranie športových aktivít, ako napríklad behanie, plávanie, fitness, golf a iné. Zo senzorovej výbavy nechýba nič podstatné, nachádza sa tu GPS, barometer, akcelerometer, gyroskop a kompas. Vysokú výdrž zariadenia zaručuje špeciálny mód, ktorý dokáže zobrazovať čas aj vtedy, keď je displej hodiniek vypnutý. V prípade pravidelného využívania všetkých smart funkcií sú hodinky schopné výdrže do dvoch dní, čím sa veľmi neodlišujú od konkurencie s Wear OS. Hodinkám nechýba WiFi konektivita, s okolím komunikujú pomocou Bluetooth vo verzii 4.1 a podporujú aj bezdrôtové nabíjanie.

Cena a dostupnosť

Hodinky budú dostupné v troch farbách, oranžovej, modrej a čiernej. Cena zatiaľ nebola stanovená, dozvieme sa ju pravdepodobne do konca tohto roka, pričom predávať by sa mali začať začiatkom roka 2019.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch oficiálne: Nové generácia wearables prichádza

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+