MojAndroid

Mnohí z vás určite poznajú aplikáciu Greenify. Tá funguje v obmedzenom režime aj bez ROOT oprávnení, no najviac z nej vyťažia práve tí používatelia, ktorí majú ROOT vo svojom smartfóne. Najatraktívnejšia funkcia, ktorou je automatická hibernácia aplikácií v čase nečinnosti, však v režime bez ROOT-u dostupná nie je. Tu ale prichádza na rad aplikácia Brevent. Tá je plnohodnotnou alternatívou ku Greenify bez potreby ROOT oprávnení. Má to však jeden háčik.

Aplikácia zvláda automatickú hibernáciu aplikácií na pozadí, a to bez ROOT-u, bez odomknutého bootloaderu a bez použitia Xposed Frameworku. Pre jej správne fungovanie je však potrebné zadať určité ADB príkazy pri každom reštarte zariadenia. Vzhľadom na to, že väčšina používateľov si svoje smartfóny až tak často nevypína, nejde o obrovský problém. Skôr je škoda to, že iba úzka skupina používateľov ovláda ADB príkazy a zväčša ide už o tých používateľov, ktorí majú na svojom zariadení ROOT.

Aplikácia si ale využitie nájde. Ak ste napríklad skúsený používateľ, ktorý v minulosti využíval ROOT, no teraz ho nepotrebuje alebo nechce prísť o záruku, aplikácia je pre vás ako stvorená. Podrobný návod, ako aplikáciu správne aktivovať, sa zobrazí aj po jej spustení. Stiahnuť si ju pritom môžete priamo z obchodu Play, kde je dostupná zadarmo.

Verzia: 3.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community via XDA

15.7.2017
 • stanleyjr

  ten kto raz pouzival root uz ho bude pouzivat stale :) a samozrejme aj Greenify

  • tesak

   ja som root prestal pouzivat, aplikacie sa daju zakazat aj bez rootu, s greenify mi prilo ze mi baterka ide este viac dole

   • stanleyjr

    no u mna ziadny problem, greenify mi zerie cca 0,1 % z baterie. na porovnanie Android system 11 % :)

    • tesak

     nechapem to ved android im sa sam v systeme ulozene ako nakladat s usporou energie, načo treba este dalsi soft k tomu ?

     • stanleyjr

      dobra otazka :) asi Doze nie je tak perfektny ako ho chvalili na zaciatku

+