MojAndroid

Mnohí z vás určite poznajú aplikáciu Greenify. Tá funguje v obmedzenom režime aj bez ROOT oprávnení, no najviac z nej vyťažia práve tí používatelia, ktorí majú ROOT vo svojom smartfóne. Najatraktívnejšia funkcia, ktorou je automatická hibernácia aplikácií v čase nečinnosti, však v režime bez ROOT-u dostupná nie je. Tu ale prichádza na rad aplikácia Brevent. Tá je plnohodnotnou alternatívou ku Greenify bez potreby ROOT oprávnení. Má to však jeden háčik.

Aplikácia zvláda automatickú hibernáciu aplikácií na pozadí, a to bez ROOT-u, bez odomknutého bootloaderu a bez použitia Xposed Frameworku. Pre jej správne fungovanie je však potrebné zadať určité ADB príkazy pri každom reštarte zariadenia. Vzhľadom na to, že väčšina používateľov si svoje smartfóny až tak často nevypína, nejde o obrovský problém. Skôr je škoda to, že iba úzka skupina používateľov ovláda ADB príkazy a zväčša ide už o tých používateľov, ktorí majú na svojom zariadení ROOT.

Aplikácia si ale využitie nájde. Ak ste napríklad skúsený používateľ, ktorý v minulosti využíval ROOT, no teraz ho nepotrebuje alebo nechce prísť o záruku, aplikácia je pre vás ako stvorená. Podrobný návod, ako aplikáciu správne aktivovať, sa zobrazí aj po jej spustení. Stiahnuť si ju pritom môžete priamo z obchodu Play, kde je dostupná zadarmo.

Verzia: 3.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community via XDA

15.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+