MojAndroid

Používatelia operačného systému Android sú často obeťami útokov podvodníkov alebo malvéru za účelom ukradnutia údajov k ich platobným kartám. Cielia predovšetkým na ľudí, ktorí navštevujú pochybné stránky alebo inštalujú neoverené aplikácie. Zároveň existujú na internete obchody, ktoré ukradnuté údaje k platobným kartám predávajú. Podľa serveru ArsTechnica bol jeden z takých obchodov s názvom BriansClub teraz paradoxne napadnutí hackermi.

Platobné karty VISA MasterCard

Aj hacker môže byť Robin Hood

Server sa opiera o informáciu na webe KrebsOnSecurity, ktorý tvrdí, že sa hackerom podarilo získať údaje až k 26 miliónom platobných kariet. Údaje sú staré maximálne 4 roky a 7,6 miliónov z nich sa v obchode BriansClub objavilo len v tomto roku. Je to kompletná databáza obchodu. Pokiaľ máte obavy, že ich hackeri ukradli za účelom zneužitia, tak ste na omyle. Všetky údaje rozoslali bezpečnostným expertom, ktoré ich následne odovzdajú bankám. Tie tieto platobné karty zablokujú a svojim zákazníkom vymenia.

Rana pre BrainsClub, príležitosť pre konkurenčné obchody

Spoločnosť Gemini Advisory, ktorá vedie štatistiky o ukradnutých údajoch platobných kariet, momentálne monitoruje až 87 miliónov prípadov predaja informácií k cudzím kartám. Vďaka hackerom sa tak teraz podarilo zachrániť viac ako tretinu z nich. BrainsClub podľa expertov spoločnosti Flashpoint tak prišiel o údaje v hodnote 414 miliónov dolárov.

Viac ako 78 % ukradnutých údajov platobných kariet na Dark Webe sa predáva v úzkej skupine podobných obchodov. Získanie takého veľkého množstva z nich určite zatrasie ich predajmi. Dopyt po nich ale naďalej stúpa a ostatné obchody budú chcieť na odstránení konkurencie určite zarobiť. 

Andrei Barysevich, spoluzakladateľ spoločnosti Gemini Advisory

Náš tip
Vďaka chybe v SIM kartách môžu hackeri pomocou jedinej SMS získať osobné dáta používateľov
17.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+