MojAndroid

Na základe istých pravidiel si každá aplikácia pýta povolenie na niektoré úkony vo vašom telefóne. Ak sa už začínate strácať v tom, ktorej ste čo udelili, potom by vám mohla aplikácia Bouncer pomôcť.

Postará sa o súkromie a ušetrí aj batériu

Mnoho ľudí si dáva záležať na tom, aby bolo ich súkromie v bezpečí. No veľa aplikácií chce častokrát zasahovať do súkromia a pýta si zbytočne veľa povolení. Následne už má človek chaos v tom, ktorej aplikácií čo povolil a jeho súkromie začína naberať iný rozmer.

Podobne sú na tom aj ľudia, ktorých smartfón nemá zrovna kapacitu batérie niekoľko tisíc mAh a je im drahé každé percento. Niektoré aplikácie si vedia zapýtať energiu a baterku doslova vyšťavia. Pre všetkých takýchto je tu prichystaná aplikácia Bouncer.

Tri jednoduché možnosti

Aplikácia Bouncer od vývojára menom Sam Ruston funguje na všetkých zariadeniach s Androidom 7.0 Nougat a vyšším. Zaujímavé je, že aplikácia, ktorá reguluje špeciálne povolenia, si nevyžaduje žiadne špeciálne povolenia v Obchode Play. Namiesto toho je ale trochu zložitejšie ho povoliť v nastaveniach. Podrobnejší návod nájdete na screenshotoch nižšie.

Odteraz bude Bouncer informovať o každom udelenom povolení. V notifikáciách sa vám objavia tri možnosti: povolenie môžete ponechať, odstrániť alebo časovo obmedziť. Táto správa od aplikácie zostane v zozname upozornení, až kým na ňu nezareagujete. Takto vám pomôže regulovať to, komu aký prístup povolíte.

V notifikácii máte na výber tri možnosti toho, ako má aplikácia pracovať s povolením
V notifikácii máte na výber tri možnosti toho, ako má aplikácia pracovať s povolením

Jediným mínusom aplikácie Bouncer môže byť to, že si za ňu musíte zaplatiť. Ak vám ale suma 0,99 € nerobí problém, použite náš widget a vyskúšajte si ju v praxi.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
19.9.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+