MojAndroid

Po tom, čo bola 8. augusta uvoľnená nová verzia prehliadača YouTube v2.2.16 už aj so slovenskou lokalizáciou som už očakával len aktualizáciu Android Marketu. Nová verzia (v3.0.X) sa už síce niekoľko týždňov objavovala na rôznych fórach (napr. XDA), ale nevenoval som tomu veľkú pozornosť. Dnes som ale rozhodol skúsiť nainštalovať aj takou neoficiálnou cestou najnovšiu verziu Android Marketu. Konkrétne sa jedná o verziu Android Market v3.0.27. Inštalácia bola jednoduchá, stačilo len spustiť inštaláciu (*.apk) z pamäte zariadenia. Všetko prebehlo bez problémov na prvý krát (skúšané to bolo na Samsung Galaxy S s oficiálne vydaným Froyo 2.2 pre Slovensko).

 

 

Áááá…, je to tu! Android Market so slovenskou lokalizáciou! Či bol použitý môj preklad zaslaný spoločnosti Google sa už asi nedozviem, ale snáď im aspoň pomohol. Ja verím že ÁNO :)  Po chvíľke načítavania ste vyzvaní na udelenie súhlasu so zmluvnými podmienkami spoločnosti Google.

 

 

Po “dôkladnej analýze všetkých zmluvných podmienok a konzultácii s mojimi právnikmi” potvrdzujem tlačidlo “Súhlasím”, ešte malá chvíľka napätia a zobrazí sa úplne nová úvodná obrazovka. To, že je Android Market v úplne novom šate ste už asi počuli, ale keď už konečne bola vydaná slovenská lokalizácia, tak si ho trochu predstavíme.

 

Po načítaní úvodnej obrazovky uvidíte v hornej lište ponuku KATEGÓRIE, VYBRANÉ a NAJOBĽÚBENEJŠIE… Než som sa vrhol prezerať ponúkané aplikácie, prešiel som si ešte možnosti nastavenia aplikácie. Po vyvolaní ponuky sa zobrazia možnosti (Moje aplikácie, Nastavenia, Účty a Pomocník). Po ich potvrdení sa všetko zobrazí komplet v slovenčine, teda skoro všetko, potvrdením voľby “Pomocník” sa vám otvorí okno prehliadača a zobrazí vám pomocníka v češtine. Aspoň už konečne v Googli niekoho napadlo, že pokiaľ nemajú niečo preložené do slovenčiny, tak je pre Slovákov zrozumiteľnejšia čeština ako angličtina. Potvrdením voľby “Moje aplikácie” mi ponúklo hneď aktualizovať 3 aplikácie. Voľbou “Účty” si môžete zvoliť medzi účtami Google (ak používate viac účtov).  V samotnej voľbe “Nastavenia” môžete zmeniť úroveň filtrovania obsahu, prípadne si vybrať reklamy, ktoré vás budú otravovať presne podľa vašich záujmov.

Vrátime sa k ponuke aplikácií. V hornej lište vidíme ponuku a jej posúvaním do strany sa nám postupne zobrazia tieto kategórie: KATEGÓRIE, VYBRANÉ, NAJOBĽÚBENEJŠIE PLATENÉ, NAJOBĽÚBENEJŠIE BEZPLATNÉ, NAJPREDÁVANEJŠIE, NAJOBĽÚBENEJŠIE PLATENÉ NOVINKY, NAJOBĽÚBENEJŠIE BEZPLATNÉ NOVINKY a TRENDY. Po kliknutí na vybranú aplikáciu sa zobrazí takáto ponuka:

 

 

Nepreložený už zostal len samotný popis aplikácie, ale to nemôžeme očakávať ani  dohľadnej dobe, nakoľko prekladať popis všetkých aplikácií je nereálne.

Ponuka KATEGÓRIE vám zobrazí pôvodnú ponuku tj, HRY, AKTÍVNA TAPETA… . Z tejto ponuky sa zvolením vybranej kategórie (napr. POČASIE) dostanete do ponuky VYBRANÉ, NAJOBĽÚBENEJŠIE PLATENÉ a NAJOBĽÚBENEJŠIE BEZPLATNÉ, len so zapnutým filtrom POČASIE.  Kategória VYBRANÉ sa mi nezobrazuje akurát práve vo voľbe POČASIE.

Keď som videl nový vzhľad Android Marketu na fotkách, tak som hovoril, že sa mi to vôbec nepáči, a radšej by som zostal pri pôvodnom vzhľade. Po jeho nainštalovaní som ale zmenil názor. Či na to mala vplyv integrácia slovenčiny už nedokážem posúdiť, ale celkovo sa mi vzhľad nového Android Marketu páči a dávam mu zelenú, teda zelenočiernu :)

Navštívte moju stránku venovanú prekladom aplikácií do slovenčiny kde sa dozviete viac o preložených aplikáciách a budete mať možnosť si stiahnuť už preložené a ešte nepublikované aplikácie včetne nového Android Marketu http://droid.webnode.sk

 

DOPLNENÉ

Pridaná vidoprezentácia, kde je možné vidieť slovenskú lokalizáciu a reakcie aplikácie. Len chcem upozorniť, že tento článok sa venuje predstaveniu slovenskej lokalizácie v  novom Android Markete. Rýchlosť Marketu môžu ešte v Googli snáď vylepšiť, ale vzhľadom na veľké množstvo zobrazovaných informácií sa obávam že je stavaný na výkonnejšie zariadenia a 2-jadrové procesory.

 

 

Matrix44

 

Galéria k článku

10.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+