MojAndroid

Trh s inteligentnými hodinkami je stále ešte veľmi mladý a výrobcovia často iba skúšajú nájsť nejaký zaujímavý ťah, ktorým by nalákali zákazníkov práve na ten svoj produkt. To má za následok niekoľko podarených, ale aj niekoľko menej zaujímavých produktov. Jedným z tých, ktoré určite rozprúdia fantáziu mnohých užívateľov, sú modulárne hodinky Blocks.

Pod týmto názvom si môžeme predstaviť zariadenie, ktorého niektoré hardvérové súčasti je možné vymeniť, resp. si hodinky prispôsobiť podľa vlastných predstáv tak, ako to robíme s počítačmi. Tento konkrétny model bol ukázaný už na začiatku roka na výstave CES v Las Vegas a výrobca teraz prišiel s dôležitým oznámením, že sa na vývoji zariadenia spojil so spoločnosťou Qualcomm, ktorá pre výrobu modulárnych hodiniek poskytne svoj overený čip Snapdragon 400.

blocks-smartwatch-modularne-hodinky

V tomto konkrétnom prípade budú jednotlivé moduly upevňované na špeciálnom remienku, vďaka čomu si môžete zariadenie dokonale prispôsobiť aj po hardvérovej stránke. Medzi konkrétne moduly budú patriť napríklad GPS modul či skener srdcového tepu. Uvidíme, ako na takéto nekonvenčné zariadenie zareagujú zákazníci, ktorí budú môcť celý projekt podporiť už od 13. októbra na portáli Kickstarter.

Zdroj: Blocks via GSMarena

8.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+