MojAndroid

Odolné smartfóny sú rozhodne špecifickým druhom zariadení na domácom aj svetovom technologickom trhu. Určitá skupina používateľov však vyhľadáva práve tento typ smartfónov, ktoré zvládnu aj nešetrné zaobchádzanie. Jedným z nich je aj model Blackview BV7000 Pro, ktorý ponúkne odolnosť voči prachu a vode, mohutné pogumované a obrnené telo, dobrú výbavu a tiež príjemnú cenovku.

Náš tip
Blackview P2: Cenovo dostupný smartfón so 6000 mAh batériou

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia smartfónu

Model Blackview BV7000 Pro je priam stavaný pre drsnejšie podmienky a prežije aj ľahké odreniny pri nešetrnom zaobchádzaní. Rovnako nechýba ani certifikácia IP68 pre odolnosť voči vode a prachu. Je dôležité povedať, že toto nie je zariadenie určené pre každého používateľa. Obsahuje 5″ displej, avšak rozmery smartfónu sa približujú iným modelom s displejmi s uhlopriečkou približne 5,5″. Prekvapí vás takisto vyššia váha a hrúbka zariadenia, vďaka ktorým však smartfón ponúka naozaj robustné telo. Rozmery smartfónu činia 153 x 78,9 x 12,6 mm a hmotnosť 223 gramov.

Povrchová úprava smartfónu je prevedená z väčšej časti z pogumovaných materiálov. V ruke máte v podstate obrnený smartfón. Niekde v útrobách je to rovnaké zariadenie, s akým sa môžete stretnúť v elektro predajni. Na povrchu však dominujú ochranné prvky. Prednú stranu pokrýva 5″ Full HD displej, predná kamera, LED dióda pre notifikácie a štandardná skupina senzorov. V spodnej časti si našli miesto tiež podsvietené kapacitné tlačidlá pre ovládanie systému.

Boky lemuje kovový rám s pogumovanými miestami pre lepšie uchopenie zariadenia. Naľavo sa pod gumeným krytom nachádza slot pre SIM/pamäťovú kartu a na pravej strane následne tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, tlačidlo pre odomknutie zariadenia a špeciálne tlačidlo, ktorému môžete priradiť funkciu. Napríklad dvojitým stlačením aktivovať rozsvietenie LED diódy.

Dominanciu ochranných prvkov podčiarkuje aj množstvo skrutiek na povrchu zariadenia. Zadná strana ponúka miesto aj pre reproduktor, mäkkú pogumovanú povrchovú úpravu s dizajnovými prvkami v okolí fotoaparátu a tiež v spodnej časti v okolí loga výrobcu. Rovnako na zadnej strane si našla miesto aj veľmi rýchla čítačka odtlačkov prstov. Jej povrchová úprava je však plastová a z tohto dôvodu sa môže pomerne ľahko poškriabať.

Vrchná a spodná hrana zariadenia sú takisto vyhotovené s odolnou pogumovanou povrchovou úpravou. Na vrchnej strane nájdeme pod pogumovaným krytom 3,5 mm audio konektor a na spodnej strane, rovnako pod krytom, konektor USB typu C pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.6.2017
 • Silvia

  Som rada, že je na trhu už výber smartfónov s dobrým pomerom cena/výkon. Hlavne, keď vydrží a ani po pol roku vytrvalého používania sa nezasekáva. Zatiaľ spokojnosť s Huawei.

  • mar bartian

   kolko plati cinan za taketo komenty? robit zo seba ud kvoli cinanovi na vsetkych slovenskych forach sa oplati?

   • JaJa

    pan je rozhladeny znalec … :DDD
    zrejme pozna len nakusnutu znacku a tamtung … :DDD

    • mar bartian

     čo ma moja rozhladenost spoločne s tým ze takýto trollici vypisujú stále ten istý komentáre po všetkých fórach?

 • Erik

  Švagor mal presne tuto značku, lenže nižší model, ktorý bol tiež odolný…. No spadol mu ani nie z pol metra a displej puk… Neodporúčam!

 • janny

  The corner of the Jesy j9s stick out, making a good hook for the user. we can easily move even with such a huge device, without feeling uncomfortable.

 • Mino Bašta

  Po dvoch mesiacoch mi reproduktor hraje ticho.aj zvonenie. Vsetko mam na 100% a zvoni mi to ako by som mal na 20%. Vie mi niekto poradit?? Ked ho pojdem reklamovat tak som mesiac bez mobilu

 • Karol slovík

  prestal mi ukazovat prichádzajúce hovory mal niekto taký problém

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+