MojAndroid

Odolné smartfóny sú rozhodne špecifickým druhom zariadení na domácom aj svetovom technologickom trhu. Určitá skupina používateľov však vyhľadáva práve tento typ smartfónov, ktoré zvládnu aj nešetrné zaobchádzanie. Jedným z nich je aj model Blackview BV7000 Pro, ktorý ponúkne odolnosť voči prachu a vode, mohutné pogumované a obrnené telo, dobrú výbavu a tiež príjemnú cenovku.

Náš tip
Blackview P2: Cenovo dostupný smartfón so 6000 mAh batériou

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia smartfónu

Model Blackview BV7000 Pro je priam stavaný pre drsnejšie podmienky a prežije aj ľahké odreniny pri nešetrnom zaobchádzaní. Rovnako nechýba ani certifikácia IP68 pre odolnosť voči vode a prachu. Je dôležité povedať, že toto nie je zariadenie určené pre každého používateľa. Obsahuje 5″ displej, avšak rozmery smartfónu sa približujú iným modelom s displejmi s uhlopriečkou približne 5,5″. Prekvapí vás takisto vyššia váha a hrúbka zariadenia, vďaka ktorým však smartfón ponúka naozaj robustné telo. Rozmery smartfónu činia 153 x 78,9 x 12,6 mm a hmotnosť 223 gramov.

Povrchová úprava smartfónu je prevedená z väčšej časti z pogumovaných materiálov. V ruke máte v podstate obrnený smartfón. Niekde v útrobách je to rovnaké zariadenie, s akým sa môžete stretnúť v elektro predajni. Na povrchu však dominujú ochranné prvky. Prednú stranu pokrýva 5″ Full HD displej, predná kamera, LED dióda pre notifikácie a štandardná skupina senzorov. V spodnej časti si našli miesto tiež podsvietené kapacitné tlačidlá pre ovládanie systému.

Boky lemuje kovový rám s pogumovanými miestami pre lepšie uchopenie zariadenia. Naľavo sa pod gumeným krytom nachádza slot pre SIM/pamäťovú kartu a na pravej strane následne tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, tlačidlo pre odomknutie zariadenia a špeciálne tlačidlo, ktorému môžete priradiť funkciu. Napríklad dvojitým stlačením aktivovať rozsvietenie LED diódy.

Dominanciu ochranných prvkov podčiarkuje aj množstvo skrutiek na povrchu zariadenia. Zadná strana ponúka miesto aj pre reproduktor, mäkkú pogumovanú povrchovú úpravu s dizajnovými prvkami v okolí fotoaparátu a tiež v spodnej časti v okolí loga výrobcu. Rovnako na zadnej strane si našla miesto aj veľmi rýchla čítačka odtlačkov prstov. Jej povrchová úprava je však plastová a z tohto dôvodu sa môže pomerne ľahko poškriabať.

Vrchná a spodná hrana zariadenia sú takisto vyhotovené s odolnou pogumovanou povrchovou úpravou. Na vrchnej strane nájdeme pod pogumovaným krytom 3,5 mm audio konektor a na spodnej strane, rovnako pod krytom, konektor USB typu C pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+