MojAndroid

Bojíte sa toho, že by vás niekto mohol odpočúvať alebo sledovať vašu digitálnu korešpondenciu? Tak presne pre vás sú určené zariadenia označené ako Blackphone. O ich existencii sme vás už niekoľkokrát informovali a dnes vám prinášame správu o tom, že spoločnosť Silent Circle na výstave MWC 2015 predstavila nový smartfón Blackphone 2 a tablet Blackphone+.

Blackphone 2 prináša veľký 5,5-palcový displej a ponúka voči svojmu predchodcovi aj aktualizované vnútornosti. Tie obsahujú 64-bitový procesor a viac GB RAM (nevieme presne koľko). Dostupné informácie hovoria o tom, že spoločnosť toto zariadenie uvedie na trh už toto leto a dovtedy na ňom zrejme urobí ešte niekoľko drobných zmien. O podrobných špecifikáciách sa tak dozvieme zrejme neskôr.

bp2

Okrem nového smartfónu predstavil Silent Circle aj prototyp tabletu Blackphone+. Ten je zatiaľ iba vo fáze vývoja a Silent Circle hľadá spoločnosti, ktoré boli boli zainteresované v jeho predaji. Ak nájdu dostatok partnerov, tak sa tablet dostane aj do výroby. Rovnako ako pri smartfóne, aj pri tablete sú informácie o parametroch veľmi skúpe. Vieme len to, že operačným systémom oboch zariadení je upravený Android známy ako PrivatOS. Viac informácií sa dozvieme snáď už čoskoro.

Ďakujeme partnerom Orange a Samsung za pozvanie na výstavu MWC 2015 v Barcelone.

Zdroj: AndroidCommunity

3.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+