MojAndroid

Spoločnosť BlackBerry usilovne pracuje na príprave svojho prvého smartfónu s operačným systémom Android. Zatiaľ, čo doteraz sme sa o tomto zariadení dozvedali iba z uniknutých informácií, teraz je už existencia modelu BlackBerry Priv potvrdená a k dispozícii máme dokonca aj prvé oficiálne fotografie nového smartfónu.

priv_profilea_closed

Spoločnosť BlackBerry uvádza, že pomenovanie Priv vychádza zo slov “privacy” (súkromie) a “privilege” (privilégium), čo by mali byť dve základné charakteristické vlastnosti nového smartfónu. Práve zvýšená úroveň súkromia by mala byť hlavným lákadlom pre užívateľov, ktorí sú na Android zariadenia zvyknutí. Samozrejme, veľkou devízou telefónu je aj vysúvateľná hardvérová QWERTY klávesnica. Pod pojmom privilégium sa zasa myslí prémiová konštrukcia a pravdepodobne aj špičkový hardvér, aj keď o tom zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne detailné potvrdené informácie.

priv_profilea_open

Oficiálne fotografie potvrdzujú, že predchádzajúce uniknuté obrázky a videá s novým smartfónom Priv sú autentické. Tešiť sa teda môžeme na to, že zariadenie nebude príliš hrubé, čo boli hlavné obavy mnohých fanúšikov. BlackBerry zažíva jedno z najhorších období svojej existencie, a tak uvidíme, ako vyjde spoločnosti plán s predstavením prvého smartfónu so systémom Android.

Zdroj: Blackberry via Android Community

1.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+