MojAndroid

Keď sa objavili klebety o tom, že spoločnosť RIM pripravuje softvérovú podporu pre Android aplikácie vo svojej novinke BlackBerry PlayBook (a pravdepodobne aj budúcich smartfónoch), mnohí si mysleli, že sú dosť prehnané a v skutočnosti to nebude pravda. Nuž, vyzerá to tak, že sa nakoniec dočkáme, lebo podpora Android aplikácií pre tablet PlayBook už bola oficiálne ohlásená a bude súčasťou nových BlackBerry zariadení, ktoré by mali byť oficiálne dostupné na trhu od 19. apríla 2011.

“Vysoká úroveň kompatibility API” uľahčí Android vývojárom rýchlo portovať svoje aplikácie do PlayBooku, aj keď to vyzerá zatiaľ tak, že ich stále budú musieť nahrať do BlackBerry App Worldu, odkiaľ si ich používatelia stiahnu namiesto z Android Marketu. Keď už budú aplikácie stiahnuté, budú sa dať spustiť cez jeden z dvoch voliteľných “prehrávačov aplikácií.”

Následky tohto počinu môžu novému tabletu od RIMu pomôcť, ale aj veľmi ublížiť. Na Android Markete je momentálne okolo 200,000 aplikácií (plus-mínus 50,000 podľa toho koho sa spýtate), a ak sa vývojári rozhodnú konvertovať ich aj pre BlackBerry, mohlo by to znamenať lákadlo pre ľudí, ktorý by si inak zvolili Android. Zatiaľ sme nezachytili žiadne rekacie Googlu, ale zdá sa, že RIM sa snaží chrániť pre priamym útokom hlavne tým, že vývojári musia svoje aplikácie upraviť predtým, než sa dajú spustiť na ich platforme.

26.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+