MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria

Smartfón obsahuje batériu s kapacitou 4000 mAh. To je skutočne nadštandardná kapacita batérie. Nie všetky konkurenčné zariadenia ponúkajú takto veľkú kapacitu akumulátora. Výdrž na jedno nabitie batérie doslova prevalcovala naše očakávania. So smartfónom sme vydržali dva plnohodnotné pracovné dni na jedno nabitie, pričom čas zapnutia obrazovky činil takmer 7 a pol hodiny a smartfón stále nebol úplne vybitý.

Dovolím si tvrdiť, že za tento fakt môže aj výborná softvérová aktualizácia z dielne výrobcu. Už výdrž pri smartfóne BlackBerry KEYone bola nad očakávania a zariadenie pritom obsahovalo batériu s nižšou kapacitou. Za optimalizáciu a celkovú výdrž na jedno nabitie tak výrobcovi posielame viac ako palec hore.

Plnohodnotný pracovný deň znamenal aktívne využívanie sociálnych sietí, neustále online pripojenie prostredníctvom Wi-Fi/4G internetu, hodinové sledovanie videí, hodinové hranie hier, počúvanie hudby prostredníctvom Bluetooth a približne hodinové telefonovanie.

Cena a dostupnosť

Zariadenie si môžete zakúpiť vo vybraných slovenských e-shopoch za sumu približne 470 eur. Za túto cenu dostanete zariadenie síce pomerne veľkých rozmerov, ale s kvalitnou kovovou konštrukciou, dobrým displejom, plynulým výkonom a excelentnou výdržou na jedno nabitie. Zatiaľ sme nezaznamenali predaj zariadenia v ponuke slovenských mobilných operátorov.

Záverečné hodnotenie

Smartfón BlackBerry Motion naozaj prekvapil. V danej cenovej kategórii už nájdeme smartfóny, ktoré sa svojimi funkciami snažia skutočne priblížiť vlajkovým modelom a tento smartfón nie je výnimkou. Odmenou za dobrú investíciu vám bude naozaj nadpriemerná výdrž na jedno nabitie, elegantný dizajn, dobre optimalizované prostredie od výrobcu či malý bonus v podobe pohodlných káblových slúchadiel so silikónovými koncovkami.

Plusy

+ Výdrž batérie

+ Dobrá optimalizácia softvéru

+ Plynulý výkon

+ Kvalitná konštrukcia

Mínusy 

– Fotografie v horších svetelných podmienkach

– Jeden hlasný reproduktor s trochu slabším výkonom

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.12.2017
 • mar bartian

  Od tychto “cinanov” by som si nekupil uz ani zapalky.

 • IQLogic

  “Z pohľadu šetrenia energie však táto funkcia nepomáha, pretože kvôli použitej IPS technológii sa aj pri obyčajnom upozornení musia rozsvietiť všetky pixely na displeji.”
  A ste si istí? IPS je LCD a tam pixely nesvietia. Taktiež nemôžete tvrdiť, že to nešetrí energiu, viď LG G6, kde má Always On nižšiu spotrebu ako Samsung s OLED displejom :)

 • macko usko

  Ani jedna fotografia telefonu s rozsvietenym displejom?

+