MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Spoľahlivo zvládne aj náročnejšie dni

BlackBerry KEYone ponúka nadštandardnú kapacitu batérie 3505 mAh. Spolu s malým displejom a notoricky úsporným procesorom sme očakávali rekordnú výdrž batérie, no tej sme sa nedočkali. Je pravda, že telefón sme nijako nešetrili a celý čas sme mali spustené množstvo foriem pripojenia, no napriek tomu sme očakávali viac. Dobrou správou ale je, že výdrž batérie je stále nad priemerom a zvládne aj náročnejšie dni.

V závislosti od konkrétneho dňa sme sa s telefónom vedeli dostať na úroveň 4,5 – 6 hodín zapnutého displeja v priebehu dňa. Výdrž závisela od náročnosti operácií, ktoré sme s telefónom robili, no všimli sme si aj nekonzistentnú výdrž v režime stand-by. Niekedy počas noci ubudlo iba 5 % batérie, inokedy aj 15 %. Ani raz sa ale nestalo, že by sme na jedno nabitie nezvládli celý jeden deň, čo je najdôležitejšie.

Telefón tiež ponúka zaujímavé režimy nabíjania. Ak chcete využiť skutočne rýchle nabíjanie, k dispozícii je špeciálny mód, kedy sa obmedzí výkon zariadenia tak, aby bolo nabíjanie čo najefektívnejšie. Telefón pritom podporuje technológiu Quick Charge 3.0. Vďaka tej sa z 0 % na 50 % nabije za približne pol hodinu a celú batériu nabijete za asi hodinu a trištvrte, čo sú veľmi slušné hodnoty. Poteší aj Quick Charge nabíjačka, ktorú nájdete priamo v balení telefónu.

BlackBerry KEYone: Záverečné hodnotenie

BlackBerry KEYone je jedinečné zariadenie. Hoci je mierené pre užšiu skupinu používateľov, zaujme takmer každého. Zároveň ale ide o trochu polarizujúci telefón. Názor naň si mnohí spravia veľmi rýchlo, a to bez toho, aby mu dali šancu. Ak mu ale tú šancu dáte, budete veľmi príjemne prekvapení. Ide o vynikajúci smartfón, výkonný pracovný nástroj, schopné multimediálne zariadenie a zároveň užitočného pomocníka do každej situácie.

KEYone znovu potvrdil, že nie je všetko len o tom, aké má telefón hardvérové špecifikácie. Môžeme bez problémov povedať, že KEYone je konkurentom pre tie najdrahšie zariadenia na trhu a tomu zodpovedá aj cena. Ani tí náročnejší používatelia nebudú o nič ukrátení. Ak ešte vezmeme ohľad na množstvo špeciálnych funkcií, počnúc výnimočnou klávesnicou a končiac špeciálnymi softvérovými úpravami, BlackBerry KEYone toho ponúka viac, ako absolútna väčšina Android smartfónov na trhu.

Cena na úrovni približne 600 EUR nie je najnižšia, no dostanete za ňu taký používateľský zážitok, aký vám neposkytne žiaden iný telefón na trhu. Je iba na vás, či práve ponuka od BlackBerry je to, čo hľadáte a čo vám vyhovuje. Pre nás to bolo fantastické osvieženie v mori rovnakých telefónov s minimom vlastnej identity. BlackBerry jej má na rozdávanie, a to si veľmi ceníme.

Plusy

+ Originálna konštrukcia

+ Praktická klávesnica

+ Dobrá výdrž batérie

+ Skvelý fotoaparát

+ Čistý Android a bonusy od BlackBerry

Mínusy

– Polarizujúci dizajn

– Niekedy nekonzistentná výdrž batérie

– Pre niekoho absencia TOP výbavy za danú cenu

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+